İçişleri Bakanı Aristokrat, Kırklareli’nde gençlerle buluştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “(Suriye’de) Bu büyüklüğünde yavru öldürüldü. Angelina Jolie’yi oraya gönderiyorlar, bire bir fotoğraf çektiriyorlar kampta, ‘Biz yardım ettik’ diyorlar. Oraya dahi müzaheret fail, arz çokça yardım fail bire bir tek millet var o üstelik bu büyük ulus.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, Ayan Basketbol Sahası’nda planlı toyluk buluşmasında, Türkiye’nin tahakküm bire bir coğrafyada bulunduğunu belirterek, “Bu coğrafyada bulunduğumuz tike içerisinde üstelik bulunmadığımız ant dilimi içerisinde de bu çaplı insanlar topluluğunun, bu değerlerine sahip insanlar topluluğunun hem millet olmasını, hem de ihtişam olmasını istemediler.” dedi.

Soylu, dünyada hep bu mücadeleyi veren aynı coğrafyada yaşadıklarını vurgulayarak, “Bir Nice devletimize saldırdılar ve yıktılar. Ama baştan bu çaplı insanlar, iddiası olan insanlar yani bizim geçmişlerimiz, hepinizin geçmişleri yeniden öz devletlerini kurdular.” diye konuştu.

Sabık hafta Balkanlar’a gittiklerini anlatan Soylu, “Bari tıpkı kamera olsaydı da Cumhurbaşkanımızın yani tıpkı Türk cesamet başkanının orada seçme santimetrekaresinde izi olan Sırbistan’dan, Bosna Hersek’e, Hırvatistan’a elan geçmiş gittiğimiz Arnavutluk’ta bittabi geçmişin bize bıraktığı emanetlerin temsilciliğini yaptığını tıpkısı görseydiniz. Oradaki ihtişam başkanlarının kendisi ile konuşurken hangi hassasiyetleri ortaya koyduklarını keşki ayrımsız görseydiniz.” ifadelerini kullandı.

Güzeşte hafta, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ile Srebrenitsa katliamının olduğu noktaları ve mezarları görüşme ettiklerini anlatan Aristokrat, “Avrupa alelacele yanı başlarındaydı biliyorsunuz. İnsanların etkin etken öldürüldüklerine curcunalı çıkarmadılar. Zahir zaman Suriye’bile milyonlarca kayırıcı yerlerini değiştirmişse gürültülü çıkarmamışlar. Kuşkusuz güzeşte bölüm Asım diye aynı yavru, 9 aylık, 4 yaşında Abdülvahap diyerek benzeri ağabeyi denizin ortasında Yunanistan’ın deniz boyu asayiş görevlilerinin onların botlarını batırıp, onları ölüme ayrılma ettikleri üzere patırtılı çıkarmadılar.” değerlendirmesini yaptı.

Dünyanın benzeri bölümünün haddinden fazla cellat olduğunu söyleyen Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Köle Isaura filmi çıktığı ant bütün televizyonu olanlar ona kitlenirlerdi. Onun o halini içselleştirirlerdi ve itiraz ederlerdi. Hem sömürdüler, hem madenlerini sömürdüler, hem emeklerini sömürdüler. 2 Afrika asıllı mevki birbiriyle bitişik, biri Frenkçe konuşuyor, biri İngilizce konuşuyor. Öz dillerini konuşamıyorlar. Geçen ahit Macron Cezayir’e gitti, Cezayir’de onu ihtarname ettiler. Fransa’nın Cumhurbaşkanı, Cezayir’e gitti. Cezayir’bile onu protesto ettiler. Oysaki biz Balkan ülkelerine, Cezaeyir’e dahi gitsek, bu coğrafyada ne ülkeye gidersek gidelim seçkin birinin halkı, her birinin milleti taksi parası almadığı tıpkı millet namına tarihe geçiyoruz. Diyorlar kim sizin ücretinizi ecdadınız ödedi. Zaman Balkanlar’ı karıştırmaya çalışıyorlar. Size takkadak neyle karşı karşıya kaldığını dünyanın anlatmaya çalışıyorum. Lacerem Suriye’yi Irak’ı karıştırdılar, elbette Libya’yı karıştırdılar, pekâlâ Lübnan’dahi bugün kısırlık var. 0-2 yaşındaki füru kim Beyrut, Itidalli Doğu’nun en iyicene yerlerinden ayrımsız tanesidir amma 0-2 yaşında ki dallar süt içemiyorlar. Hep sütlerini o çocukların Türkiye’den biz gönderiyoruz.”

“Orada dahi tıpkısı tek büyüklük var, onun adı Türkiye”

Ayrımsız süre geçmiş Çevre ve Şehircilik Bakanı Uğur Çekicilik ile Pakistan’a gittiklerini, peşi sıra 2 saat Karaçi’ye uçtuklarını rapor fail Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilahare 1,5 saat helikopterle gittik. 250 milyon insanın yaşadığı bire bir ülkeden bahsediyorum. Senelerce Amerika, Gün Batısı orayı sömürmüş ve suların dahi sonsuz yükseldiğini düşünün. Orada birlikte tıpkı yegâne büyüklük var onun adı Türkiye. Ay sarih bayraklarla bu arada bire bir bir tane mutluluk. Tığ oraları sömürmedik amma onlar birlikte bize tıpkısı madde yaptılar. O devir Hindistan’a bağlıydılar. Biz halas mücadelesine giderken ellerindeki bilezikleri sattılar Türk halas mücadelesinin zırh paralarını onlar gönderdiler. Kalanları oldu kalanlarından dahi hangi kuruldu biliyor musunuz? Bugünkü İş Bankası var evet, Bugünkü İş Bankası Hindistan’ın Pakistan’daki o yani Pakistan. Müslümanların, bizim hür olmamız için, bizim müstakil ve bağımsız milletvekili olmamız için, biraz evvel okunan ezanın bu ülkede okunması amacıyla, şurada asılan dünyanın yer iyice bayrağının bu ülkede asılabilmesi için bize bindi olurlar. ve tığ onu şimdi kalın kafalı ödemeye çalışıyoruz.”

“FETÖ’yü tığ icat etmedik. PKK terör örgütünü da tığ buluş etmedik. DEAŞ’ı üstelik tığ icat etmedik. DEAŞ’ı Amerika Afganistan’da El Kaide’yi üreterek Rusya’evet cebin icat etti. Bilahare getirdi bizim coğrafyamıza bela etti.” diyen Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu.

“PKK’yı ülkemizi fark etmek ve parçalamak için buluş etti Amerika. Neden biliyor musunuz? Sorunları öz ülkelerinde olmasın. Mesail Doğu’bile olsun. Olur Doğu’birlikte ne var? daha çok Hak Dini var, bundan sonra kendi değerlerine vabeste insanlar var. Oyunu esasen itibaren böyle kuruyorlar. Kendilerinde demokratlık var. Amma pekâlâ demokratlık var. Başkanlarının oy sayımında istediklerini istedikleri öne geçirebilecek haksızlıkları yaptıkları zaman kimsenin eleştirmediği bire bir demokrasi var. Macaristan’üstelik sabık dolaşma seçim oldu. Başbakan seçildi. Avrupa Parlamentosu mazi değişmeyen verdi. Hem üstelik facia kırana tıpkısı intihap oldu. Ne biliyor musunuz? Amerika’nın desteklediği namzet kazanmadı diyerek Avrupa’ya, Amerika istek verdi. Dedi kim orayı otokrat tıpkısı demokratlık olarak tanımlayacaksınız. Yani demokrasiye akla yatkın olmayan benzeri dümen namına tanımlayacaksın. Oysa kıyamet kırana bire bir seçme oldu orada. Orada de benzeri değerli masa kuruldu Macaristan’da ben yakından izledim. İçişleri Bakanı bile benim arkadaşım. İstediklerinde istediklerini yapamayınca tuh çirkin eden tıpkı Mağrip dünyasıyla alın karşıyayız.”

Vekil Aristokrat, Suriye’da birçok insanın hayatını kaybettiğini anlatarak, “Bu büyüklüğünde çocuk öldürüldü. Angelina Jolie’yi oraya gönderiyorlar, tıpkı foto çektiriyorlar bir kampta, ondan sonradan özlük vicdanlarını temizliyorlar. ‘Biz yardım ettik’ diyorlar. Oraya üstelik yardım eden, sunma haddinden fazla müzaheret fail aynı yegâne kavim var o de bu balaban ulus. İnanın ki orada siftinlik çocuklar var. Hemen 4 milyon koca İdlib’birlikte yaşıyor. Bizim yaptığımız briket evler olmasa çadırlarda yaşayacaklar şita, yaz. Şu anne büyüklüğünde 75 bin briket evi tamamladık. Cumhurbaşkanımızın talimatıydı. Tekrar bu budun yaptı. Başka kimse değil. Olur orada olan olmazsa ne yapacaklar? Türkiye’ye gelecekler değil mi? Tığ hem sınırlarımızı zorlamasınlar hem da orada daha insani yaşasınlar diyerek temel itibariyle onları orada tutmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Suriye’ye Türk insanının ve sivil toplum örgütlerinin, AFAD’ın, Kızılay’ın ve insani arkalama derneklerinin müzaheret ettiğini vurgulayan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

” ‘Radikalleşmeden dünyayı vermek lazım’ diyorlar. Bunu belirten kim? İngiltere, Fransa, Almanya, Avrupa, Amerika… Olur bu kollar orada eğer okumazlarsa, bu füru eğer orada bu savaşın hep zorluklarını yaşarlarsa dünyaya kızmazlar mı? Radikalleşmezler mi? Onlar başka kalem kullanılma eylemine girmezler mi? Tamam ne müsaade ediyorlar böyle olmasına? Takkadak ayrımsız bir tane öz amacıyla. Müslümanlığı üzücü göstermek için. Bu kadar yalınlık ve açık. Oyunlarını iyi kurmuşlar. Bu coğrafya çap olsun istiyorlar. Türkiye üzere ne istiyorlar? Türkiye dahi tıpı tıpına Irak kabilinden, tıpı tıpına Suriye kabil, aynıyla Yemen gibi, kelimesi kelimesine Libya gibi, tıpı tıpına Balkanlar’daki istikrarsızlıklar kabilinden… Bakın Bulgaristan’dahi 2 Ekim’birlikte intihap var. Son 2 yılda 4. seçim. 6 parti koalisyon hükûmeti oldu, 7 ay yürütemediler.”

(Sürecek)Share: