İçişleri Bakanı Aristokrat Kırklareli’nde konuştu: (3)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat “Uyuşturucu satıcılarının ayaklarını kırın diyerek ego polislerime söyledim. Bana o zaman kızdılar. Çokça kemiksiz söyleyeyim. Tek şekilde müsamahamız yoktur. Bir şekilde bitmeme ediyoruz. Gereğini hesabına getireceğiz. Kimseye müsamahamız namevcut” dedi.

Soylu, Kırklareli site merkezinde planlı mitingde yaptığı konuşmada, dünyadaki krizden eksiksiz ülkelerin etkilendiğini Türkiye’nin lazım tedbirleri aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bilcümle birlikte Türkiye’nin temas tip zorluğu yeneceğini söyleyen Icra Vekili Soylu, eş akılla vatandaşları zorda bırakmamak amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

Dünyadaki krizi Türkiye’nin fırsata çevireceğini tabir eden Soylu, “Bu krizde Avrupa debelenmeye bitmeme ederken tığ bu krizden çıkıp bunu bir fırsata döndüreceğiz ve Avrupa’yı da peşimize takacağız bunu de göreceksiniz. Bunu bile liderimiz sağlayacak. Bize güvenlik edin, güvenin.” dedi.

-“Kimseye müsamahamız bulunmayan”

Türkiye’nin uyuşturucuyla mücadelesini etken ve kalburüstü bire bir şekilde sürdürdüğünü rapor eden Aristokrat, bu mücadeleye “kafasını” koymuş tıpkısı koca olduğunu vurguladı.

Uyuşturucuyla mücadelede herhangi bir yere, herhangi bir esas engelleme ettiklerini tamlayan Bakan Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Eroin satıcılarının ayaklarını kırın diye niteleyerek ben polislerime söyledim. Bana o ant kızdılar. Haddinden Fazla kemiksiz söyleyeyim. Tek şekilde müsamahamız yoktur. Tıpkısı şekilde devam ediyoruz. Gereğini namına getireceğiz. Kimseye müsamahamız yok. İki kamer sonra esasen geleceğim, göreceksiniz ne olacak. Bitmiş mı? Sokakları kimseye bırakamam. Kimesne, kim vatandaşımızı, kim bizim büyüklerimizi, kardeşlerimizi zehirlemeye çalışırsa feleğini aksi çevirmeyen namerttir, namerttir, namerttir…

2016’üstelik uyuşturucudan ölen güç sayısı 941 kişiydi. Zaman 270 kişiye büyüklüğünde düşürdük. Bu mücadelemiz bitmeme edecek. Okulların önünde bu melaneti satarlardı şu anda. Hiçbir tanesinin her tarafı tartı altına aldık. Yıllardan beri hamle attırmıyoruz, etap attırmayacağız.”

-“Uyuşturucu rotası değişti”

Amerika’nın yıllarca Afganistan’birlikte eroin ürettiğini ve dünya pazarına gönderdiğini istikbal süren Soylu, “Demin uyuşturucunun rotası döndü. Akdeniz’den, denizlerden gitmeye çalışıyor. Vaktiyle uyuşturucunun Türkiye’ye girerken doğudan yüzde 30’u yakalanırdı, yüzde yetmişi batıya gelirdi. Demin yüzdelik 73’ünü Hakkari, Van ve Ağrı’de yakılıyoruz. Ferasetsiz kalanını burada yakalamaya çalışıyoruz. Siz bize güvenlik edin. Adım attırmayınız.” dedi.

“Kamer örtüsüz alem olursa gideriz”

Soylu, Bangladeş ziyaretine üstelik değindi.

Türkiye’nin Bangladeş’te kamplarda kalanlara da arkalama elini uzattığına işaret fail Soylu, bu kamplarda 1 milyon insanın yaşadığını söyledi.

Bangladeş’in sığınmacılar amacıyla bir adada dinlenme kampı yaptığını ancak sığınmacıların bu alana bozmak istemediklerini anlatan Soylu, “Bangladeş bunlara bire bir cezire yapmış, 350 milyon dolar üstelik para harcanmış. Bunları oraya eylemek istiyor, bunlar akseptans etmiyorlar. Bütün temsilcilerle oturduk konuştuk, hangi dediler biliyor musunuz? Bu saraka bize iri benzeri mükellefiyet ve sorumluluktur. Olur. ‘Kamer yıldızlı simge oraya dikilirse biz oraya gideriz’ dediler. Buradan binlerce kilometre öteden insanların bu Rum coğrafyasına lacerem ama bittabi benzeri ümit bağladıklarını ifade etmek istiyorum.”

(Bitti)

Share: