İçişleri Bakanı Soylu, Gaziler Günü programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ilk Teşrin 2023’te Türkiye sınırları süresince bir tane aynı yıldırıcı kalmaması üzere savaş ettiklerini söyledi.

19 Eylül Gaziler Haset dolayısıyla Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) vasıtasıyla Pursaklar’dahi planlı programa katılan Aristokrat, şehitleri ve gazileri katiyen unutmadıklarını, onların emanetine ehil çıktıklarını belirtti.

Soylu, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve gazilik anlayışından, ahlakından, aile yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu anlatım ederek, “Belki bizden bundan sonra paraları, çok balaban yaymaca bütçeleri var. Yıldırı örgütlerinden LGBT derneklerine kadar ihtimal herhangi bir nev organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri benzeri makule aşamıyorlar. Gazilerin ve martir ailelerinin ortaya koyduğu inancı, imanı aşamıyorlar, Allah’ın izniyle aşamayacaklar.” diye konuştu.

Terör örgütü PKK’nın daha çok “saklanacak mahpushane aradığını” dile getiren Aristokrat, “Hoppadak sonuç iki ayda Eren Kuşatma Operasyonu ile neredeyse onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz vadi kalmadı.” dedi.

Soylu, teröristlerin mağaralardan çıkamaz ağıl geldiğini söyleyerek, “Terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi gibi her yerde fink atamıyorlar. Bize gelgel attıkları Tendürek Dağı’nda tıpkısı biricik PKK teröristi yok, Tendürek tertemiz.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a büyüklüğünde Amanos Dağları’nda bir biricik yıldırıcı kalmadığını kaydeden Soylu, “Allah şans edecek, 2023 yılı 29 Ilk Teşrin yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Tanrı izin verecek, kahramanlarımızla bu arada bu ülkenin içerisinde aynı yegâne yıldırıcı kalmayacak, rastgele yan arı sili olacak.” şeklinde konuştu.

“ESIR, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar müzaheret yapmıştır”

Nazır Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde defans sanayisi ve asayiş güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye belen ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakat düşmanlar ve hainler vesile kollamaktadır. Serencam 3 yılda BENDE, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar kişi bütçelerinden yardım yapmışlardır. Amerika Senatosundan arkalama yapmışlardır. Yıldırı örgütünün Amerika ve Avrupa vasıtasıyla sunma çok desteklendiği devir diliminde yıldırı örgütüne sunma balaban darbeyi vurduk. Takkadak terör örgütünü yenik etmiyoruz, sadece yıldırı örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, ayrımsız zamanda terör örgütünü destekleyen, bize bağlaşık üzere sâdır Amerika ve Avrupa’yı de mağlup ediyoruz, aşınmış etmeye bitmeme edeceğiz.”

Aristokrat, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan bile elini çekme gücünü göstermeliyiz, Suriye’den de elini çekmece gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan birlikte Pakistan’dan de.” dedi.

“O politik partinin içerisindeki hiçbir kimseye siyasa etme hakkı vermezler”

Nazır Aristokrat, geçen günlerde HDP’li tıpkısı kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu terör örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, mütekâmil olsun, ufak tefek olsun, hangi ülkesinde şayet hakeza benzeri tutum olsa o siyasi partiye değil siyaset etme hakkı, o siyasal partinin içerisinde olan hiçbir kimseye yöntem ika hakkı vermezler. Sedir 1 Ekim’de açılacak, o siyasi partinin mensupları gelecekler, TBMM’üstelik oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız için, samimiyetimize inandığınız üzere karşı karşıya geldiğimizde bugüne büyüklüğünde hangi benzeri martir ailesinden hangi benzeri gaziden yeryüzü ufak bir sitem sesi de duymadık amma tıpkı tek sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Divan’te ne işi var?’ diye sabahtan akşama büyüklüğünde bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın politik örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Gelecek sene yapılacak seçimlere işaret fail İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın politik örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve gayrı bilcümle siyasal partilere şantaj yapmaktadırlar. Taşlama ediyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonraları, Avrupa’nın vesayetinden bilahare ilk kez önümüzdeki seçimler amacıyla PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, götürüm edilebilmesi cins değildir. TBMM’ye o insanlar adım attığı sürece, o Gazi Divan’in ruhu eziyet çekmektedir. Onların, oranın etrafına üstelik gelememesi gerekmektedir amma maatteessüf ellerindeki imkanlar, ana mugayeret dahil gelmek amacıyla, ‘Aman seçimi kazanalım üstelik kimle olursa olsun.’ denilen anlayış, tıpkı zamanda büyükelçilerle beraber oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete tıpkısı şantaj adına kullanmaktadırlar.”

Süleyman Aristokrat, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını akseptans etmeyeceğini ve lazım cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın bir parçasını, çakıl taşını üstelik vermedik, vermeyeceğiz”

Nazik Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici üstelik Türk askerinin, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üstünde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dahi şehit kanlarıyla sulanmıştır, martir kanlarıyla alınmıştır. Onun amacıyla bu vatanın bire bir bedeli yoktur. Değil vatanın tıpkı parçasını, benzeri çakıl taşı taşını bile vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin akıbet yıllarda terörün eksiksiz unsurlarıyla savaş ettiğine ve balaban muvaffakiyet sağladığına dikkati calip Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya bitmeme edecekler amma onlar ne yaparlarsa yapsınlar, biz bile dünya var berenarı bu coğrafyada olacağız ve ay bulutsuz desise bayrağın altında bağımsız ve özgür şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylece Anadolu Ajansı Umumi Müdürü Başkomutan Karagöz’ün birlikte aralarında bulunduğu kâh iletişim araçları mensupları ödüle layık görüldü.

Programa bazı milletvekilleri, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Bati, Ankara Itimat Müdürü Mülk Yılmaz, TÜGŞAV Genel Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Share: