İçişleri Bakanı Soylu, partisinin Kırklareli İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat,”???????Gelecek nesillerimizin önüne etkili bire bir Türkiye, şişman bir Türkiye’yi, bütün riskleri alarak çoğaltmak zorundayız” dedi.

DOĞRU Öğür Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Aristokrat, SELIM Parti’nin Türkiye’ye nazik hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’üstelik balaban hareket başardınız herkese karşın, gelişigüzel şeye rağmen başardınız. Türkiye’dahi balaban bir kıvrılma oluşturdunuz. Dünyaya karşın, Türkiye’yi istemeyenlere karşın ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı hep istikrarsızlıkların içerisine oyulgalamak isteyenlere rağmen nazik benzeri bükülme yaptınız.” dedi.

Eski Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarının ölüm cezası edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Soylu, idamları gerçekleştirenlerin gelecek nesillere da rey ita amacı güttüklerini rapor ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i ölüm cezası edenler, sadece Menderes’i sallandırmak amacıyla idam etmediler. Hepimize bire bir mütalaa verdiler, gelecek nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Allah razı olsun 21. asrın baştan itibaren bu ülkede büyük devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Gün Doğusu Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta köylü aşama atmamakla, 6-8 Ekim olaylarına doğrulama olmamakla, 15 Temmuz darbesine kemiksiz ellerinizle bu arada savaş etmenizle gelişigüzel bugün Gün Doğusu Akdeniz’birlikte zaman Karadeniz’da zat anlayışını ortaya koyan benzeri taraftan erke arayan, ayrımsız taraftan gaz arayan, acun ‘sen hangi yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine rağmen ego özgür ve bağımsız milletvekili ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı yüklenmek benim sunma asıl vazifemdir diyerek…”

2002 yılı başından itibaren DOĞRU Parti ve bugün Topluluk İttifakı’yla beraber Türkiye’ye özgürlük ve hürriyet bayrağının çekildiğini vurgulayan Aristokrat, “Bu ülkede yapılamayacak gelişigüzel şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri herhangi bir şeyi Cenabıhak’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, herhangi bir 10 yılda tıpkısı çarpış yapıldığını ama Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

“Yalınç bir iş değildi. Bu ülkede insanları ‘başı belirgin ve başı örtülü’ namına ayırdılar ve ‘bunu tıpkısı değişik araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize cebin başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Reisicumhur imzasıyla, bu millete olan güvenciyle beraber Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz ne olacak?’ diye niteleyerek sorarlardı. Açık ve net. Zira bu ülkede makine yarmak isteyenin feleğini suratsız çevirmişlerdi. Tayyare yazmak isteyenin feleğini hırçın çevirmişlerdi. Hatırlamak isteyenin feleğini huysuz çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten ilişkin tıpkısı talih haline anlatmak isteyenler olduğunu belirten Aristokrat, şunları söyledi:

“Tığ Amerika’ya göbekten sadık olacağız, Avrupa’ya göbekten merbut olacağız, onlar hangi buyuru verirlerse onu harfiyen namına getireceğiz benzeri talih modunda bizi görüyorlardı. Bugün velev kim büyükelçilerle masaya oturanlar esasen aynısını görüyorlar. Ama bu kurum zaman Halk İttifakı balaban tıpkı inançla bütün engelleri aşarak, şurası size ifham etmek istiyorum, siz kıvrılma gerçekleştirdiniz ve mazlum ve kıygın ülkelere da milletlerin şüphesiz bükülme gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan bilahare 2014 seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 6-8 Ekim olaylarından sonra teyit olsaydınız 7 Haziran’de, teşrinisani seçimlerinde teyit olsaydınız, 15 Orak Ayı’dan sonradan teyit olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e kadar yıldırı koridorunu bugün kurmuşlardı. Bunu haddinden fazla kesin söylüyorum. Vakit Kaybetmeden bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını üstelik tutsak alacaklardı ve doğrulama olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Biz elden PKK’yı aşınmış etmiyoruz, biz çabucak FETÖ’yü yenmiş etmiyoruz, tığ sadece soylu erki saldırıları bize tetikleyenleri yenik etmiyoruz senelerce bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen esasen söylüyorum göbekten onlara sınırlanmış olmamızı isteyen Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Cumhur İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları bakir onarıyoruz”

Misyonlarının bakir başladığını belirten Soylu, “Geçmişin verdiği hasarları bakir onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Halk İttifakı’nın Türkiye’ye elan gani yerlere getireceğine meni eden Soylu “Deminden yemeden içmeden bulunduğumuz çağın alt yapısını yapmadık, bir zamanda geçmişin açıklarını kapattık, tıpkı zamanda 21. yüzyılın tamamının zir yapısını gerçekleştirdik. Demin bakir başlıyoruz, akın etmek zamanı. Göreceksiniz DÜRÜST Öğür ile Topluluk ittifakı ile MHP ile BBP ile anca ayrımsız gezi ortaya koyacağız kim hemen ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi ast dal edeceğiz ve insanlığa bir ülkenin dünyaya nasıl müfit olduğunu bu arada göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün yemeden içmeden aynı intihap yılı olmadığını, Cumhuriyetin bir numara asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Soylu, “Yani tığ cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize tepeden aşağıya parmak sallayanları, bizi döküntü görenleri, kıytırık görenleri ama ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Şimdi Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Teşrinievvel 2023’te hep birlikte gidiyoruz” diyen Aristokrat, “29 Teşrinievvel 2023’te eskimemiş tıpkısı asrı yeniden bu nesille beraber Tanrı’ın izniyle gelişigüzel yakalayacağız. Ama bu asırda bir önce asırda yani aktüel asırda yaşadıklarımızı gelecek nesillerimize bırakmamamız geçişsiz. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri ağız ağıza kaldırmamız lazım. ve bütün birlikte kaldırmamız geçişsiz. Bu vesile önümüzdedir, bu vesile heba etmememiz geçişsiz. Onun amacıyla haddinden fazla çalışmak haddinden fazla hız izhar etmek ve çokça uğraşmak gerekir.” diyerek konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki hep coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan mukavemetli çokça ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Gelecek nesillerimizin önüne dinç bir Türkiye, iri ayrımsız Türkiye’yi, hep riskleri alarak tasarruf etmek zorundayız. Çok işlemek zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “çokça çalışılması” gerektiğini rapor fail Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde adım adım seçkin yere gireceğiz. yavaş yavaş herkese anlatacağız, yavaş yavaş bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı geri Türkiye’nin ne hallere sokulması geçişsiz geldiğine müsaade etmediğimizi üzeri eğmediğimiz, meni bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Soy tür zorluklarla karşılaştığımızı amma masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, ön üzere devlet amacıyla seçimde 3 çıngı oy almak üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya havale etmeye çalışanlara punt tanımadığımızı, bu ülkenin kişi kaynakları ile beraber büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Kavim İttifakı’na seçimlerde milletin cevap vereceğini anlatım eden Soylu, “Bir taraftan FETÖ ile anlaşacaklar aynı taraftan PKK ile anlaşacaklar, aynı taraftan cızık ötesinde teskereye hayır oyu verecekler, bir taraftan bu ülkenin hep aktöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine tasdik olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Kavim bunların boyasını önümüzdeki seçimde bire bir şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek yağır görünecek.” diyerek konuştu.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine birlikte değinen Soylu, “Âdem Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilgin yok, sıra bilim adamı namevcut. Bire Bir dahi Sakaryalıların huzurunda söylüyor. Onlar biliyorlar değme şeyin ne olduğunu, elbet olduğunu. Bir dahi Türkiye Cumhuriyeti devletini hile etmeye bunlar hep beraber iştahlı oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize bakım değil, ‘hangi televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete bakım konusunda tıpkı mücadele ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi konusunda bire bir savaş ortaya koyuyorlar. Cenabıhak esirgesin Allah milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Tün – gün müteharrik, değme saniyeyi bu talih amacıyla, bu adamlık üzere, ‘acaba ne yapabilirim’ diye değerlendiren, herhangi bir kalem saldırıya göğüs geren ve hep bu saldırılarla birlikte bu saldırıları yenik etmeyi başaran, milletle beraber olan bire bir Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın yer faal lideri şu dakika.” diyen Aristokrat, Cumhur Reisi Erdoğan’ın milleti yanıltacak tek adımı bugüne kadar atmadığını, emin ve etkili tıpkı lider olduğunu sözlerine ekledi.

Soylu, elan sonradan Sorun Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını görüşme etti.Share: