İçişleri Bakanı Soylu, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Zaman istek alan ayrımsız Türkiye bulunmayan. Ana muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan tıpkısı Türkiye var.” dedi.

Aristokrat, DÜRÜST Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, YANLIŞSIZ Parti iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete hizmet üzere sakır sakır çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini tamlayan Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a rastgele ahit bindi veren millete teşekkür etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ait kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler vasıtasıyla martir edildiği günü, zaman kabil hatırladığını belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler sanki anbean gelecekmiş kabil anlaşmazlık ve tedirginlik oluşturmaya çalıştılar. Buradan size tekmil veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün tıpkısı biricik yıldırıcı bulunmayan ve tertemiz Cenabıhak’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin arz ağırlık terörle uğraş coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’da Cenabıhak’a hamdolsun aynı bir tane yıldırıcı bulunmayan, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çemçe-Madur, Tendürek Dağı’nın da arak bozulmamış olduğunu dile getiren Soylu, “Gene size hatim veriyorum, Allah izin verecek, Cumhuriyet’in birinci asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ekim 2023’te Allah’ın izniyle Cudi tertemiz olacak, Gabar tertemiz olacak ve bu ülkede tıpkı yegâne yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde serencam yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’birlikte esbak yıllarda tutum, esenlik ve erişim kabilinden bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, serencam yıllarda hareket, başat, hararet gibi haddinden fazla sayıda kıran meydana gelmesine karşın tıpkısı bir tane insana ‘Nerede bu fehamet?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı işlenmiş bir Türkiye bırakacaklarını belirten Aristokrat, mensur edilen barajlardan spor tesislerine kadar çeşitli sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Aristokrat, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Biz çabucak kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişik ve dünyaya ilişik sözü olan aynı milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Reisicumhur Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Mehabet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin aynı elan çarkıt Türkiye haline düşmesine cevaz boğazlamak amacıyla Halk İttifakı kendisine şişman bire bir uğraş ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, iri ve canlı benzeri Türkiye amacıyla, 21. yüzyıla damga vurabilmek amacıyla muhteşem tıpkısı uğraş verildiğini aktardı.

Aristokrat, “Bugün buyuru düz tıpkısı Türkiye namevcut. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan aynı Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’üstelik bir tane malım var, o birlikte FETÖ”

Nazır Aristokrat, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eğer bugün Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa bittabi kim bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar bitmeme edecek, tek kimseye benzeri punt vermeyeceğiz. Sanki? Amerika’ya gidecekmişim birlikte iki posta beni ‘istenmeyen adam’ zar etmiş Amerika. üst üste iki defa. Güya? Amerika’bile mallarım varmış de onlara de umum koyacakmış. Benim Amerika’üstelik tek malım var, o de FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine bel fail Soylu, “Vakit Kaybetmeden Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, sadece Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Ne devir biz Bağdat’ı erinçli arkaç getirirsek, ne zaman Şam’ı huzurlu hale getirirsek, hangi devir Filistin’den Yemen’e kadar bütün coğrafyayı erinçli kuzuluk getirirsek işte o devir bu Küçük Asya’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Tığ buna inandık.” diye niteleyerek konuştu.

Soylu, Halk İttifakı’nın bire bir açık oturum iktidarı dönüştürmek için kurulmadığına meni ederek, şunları kaydetti:

“Halk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Cumhur İttifakı’nın tarifi Öğretmen Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Cumhur İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a kadar, Halk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Hükümdar Hazretleri’ne kadar, Piri Reis’e büyüklüğünde. Cumhur İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Cumhur İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Büyüklük Bahçeli öyle aynı şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan çıktı, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı idare edecek yüce ayrımsız mirası bırakıyorlar. Buna inancınız birlik olsun.”

“Biz geleceğimizi Amerika’üstelik, Avrupa’üstelik aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Anadolu coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu yol-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonraları Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik şişman aynı kaşe vuracak. Bizi her yerden bekliyorlar, benzeri kardeşiniz kendisine söylüyorum, bize her yerden yakarış ediyorlar, beklenti ediyorlar.”

Türkiye’birlikte Cumhur İttifakı’nın yapacağı çokça hisse senedi olduğunu anlatan Aristokrat, “Bu iri milletin, asaletli milletin yapacağı çokça gelişim var. Bu ülkede YANLIŞSIZ Öğür’nin yapacağı çok iş var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çok gelişim var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı haddinden fazla aksiyon var. Tanrı bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Bakan Aristokrat, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan kullanılmamış Trabzon Itimat Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında dahi kullanılmamış bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine hizmet noktasında güven mensuplarının gayretlerine yardım sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde hizmet etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki tam polis arkadaşlarımı Tanrı saye etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’bile, ülkemin gelişigüzel tarafında asayiş açısından dahi dirlik açısından de yürek açısından birlikte şükürler olsun ki istediğimiz, aradığımız dideban oluşuk durumda ama bu mesleğin yer nazik zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler bir anda tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı yontmak geçişsiz.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, Akyazı mevkisindeki Trabzon Bala Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Parkı’nı konuşma etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Valilik binasının de açılışını gerçekleştirdi.

Share: