İçişleri Bakanı Soylu’dan “Togg” değerlendirmesi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz inanıyoruz ki Türkiye’nin yıpranmamış 100 yılı hem daha yıpranmamış arabalar, uçaklar ve daha neler neler getirecek. Moral üstünlüğü Türkiye aldı ve Türkiye bu moral üstünlüğü sürdürecek. Buna Türkiye’nin üstelik haddinden fazla ihtiyacı vardı.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin kavrayış projeleri ortada düz düzlük Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün açım töreni öncesinde yaptığı açıklamada, Cumhuriyet’in geçmiş yüzyılına yetiştirilen domestik araba üretiminin, balaban milletin ortaya koyduğu balaban tıpkısı hasletin sonucunda gerçekleştiğini söyledi.

Bunun tıpkı zamanda Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonunun, millete yüklediği öz güvenin açtığı yolun da sonucu olduğunu anlatan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“100 yıl geçmiş bize bu ülkeyi hayat edenlere, fedayı duygusal ederek bu ülkeyi yaşayabileceğimiz kişi toprağımız ve kendi vatanımız yapanlara zaman utangaç sıfır ayrımsız Türkiye var. İnanıyorum kim 100 sene sonra biz kendimizden 100 sene öncekiler amacıyla şüphesiz güzelce şeyler söylüyorsak, yakarış ediyorsak, 100 sene sonra üstelik bizler üzere, bu nesil üzere, yani hepimiz amacıyla, çabucak bizim üzere değil, hepimiz üzere diyecekler kim ‘O tohum Türkiye’yi kapana sıkıştırıldığı yerden çıkarttı ve bunu demokrasiyle yaptı.’ Bunu reyle yaptı? Bunu oyla yaptı. Bunun liderliğini birlikte Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Allah’a hamdolsun.”

Vekil Aristokrat’ya tıpkı gazeteci, Reisicumhur Erdoğan marifetiyle car edilen Türkiye Yüzyılı vizyonunu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın bu vizyonun ilk projesinin Togg olduğuna ilişkin açıklamasını hatırlattı.

Bunun üstüne Aristokrat, “Sayın Varank sadık. Bu Türkiye’nin bir numara asrının önceki arabası. Amma tığ inanıyoruz kim Türkiye’nin yeni 100 yılı hem daha kullanılmamış arabalar, uçaklar ve henüz neler neler getirecek. Moral üstünlüğü Türkiye aldı ve Türkiye bu moral üstünlüğü sürdürecek. Buna Türkiye’nin de haddinden fazla ihtiyacı vardı. Bizden umudu olanların birlikte ihtiyacı var. Henüz bakir başladık.” diye niteleyerek konuştu.

Share: