Icra Vekili Aristokrat: 15 Temmuz’u FETÖ yaptı, arkasında bal gibi Amerika var (6)

‘DOĞAL GAZ FİYATLARI AMERİKA VE AVRUPA’DA 10 IKMAL ARTTI’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırklareli’üstelik sivil cemiyet örgütleri temsilcileriyle yemekte tıpkı araya geldi. Avrupalıların, konuşurken 100 almanak planlar, büyük planlar yaptığını söylediğini belirten Soylu, “Değme meseleyi burnundan kıl aldırmayacak ayrımsız şekilde yönetmeyi kendisine beceri kendisine gören Avrupa ama çokbilmiş tıpkı şekilde hep sorunlarını doğuya yıkan Avrupa, hangi pandemi meselesinde, hangi toptan dünyada, hangi üstelik enerji meselesinde burnunun önünü göremeyecek derecede bire bir takip eksikliğinin içine düşmüştür. Küreselleşme denilen fehva, 20’nci yüzyılın böylelikle Amerika’yı dünyada egemen geçirmek, Avrupa’yı de onun vagonu haline getirebilecek benzeri anlayışı gitmek için icat edilmiş tıpkısı kavramdır. 1950’lerden itibaren dünyada tehlikeli ekseni doğuya makul kaymaktadır. Tehlikeli ekseni derken; siyasal yoğun ekseni, silahlı korkulu ekseni ve iktisadi gösterişli ekseni doğuya makul tehlikeli ayrımsız şekilde kaymaktadır. Doğunun istihsal mekanizmalarından birisi Çin. Kendi üretimini pandemiden âlem kapattı ve dünyanın bir nice durumunda doğal gaz fiyatları Amerika’da ve Avrupa’da 10 intaç arttı. Beş Altı aynı ölçü değil bu. Çünkü benzeri taraftan üretimi pekiştirmek istiyorlar, aynı taraftan de bizden da alarak, özen ederseniz bizim güzeşte yılki ihracatımızın toplamı 170 bilyon dolar civarında, şu anda 250 milyar dolar civarında olacağını ve az buçuk daha aşacağını bu yıl itibariyle tahmin ediyoruz. Ana itibariyle bizden dahi servet çekiyorlar” dedi.

‘AVRUPA, AMERİKA KENDİ AJANLARINI TÜRKİYE’YE SOKUYOR’Vekil Aristokrat, “Suriyelilerle biz 500 sene bire bir budun kendisine bu arada olduk” diye niteleyerek, şöyle devam etti: “Herif kapına gelmiş, karşı tarafta kadınlara tecavüz ediyorlar, hamile kadınların karnındaki çocukları öldürüyorlar, yaşlıları öldürüyorlar. Tığ ne yapmalıydık? Zaman Ukrayna, Avrupa’ya gitti, 5 milyonun üzerinde. Avrupa ‘Almıyorum’ mu dedi? Kimse niçin sesini çıkarmadı? Ne ahit dönecek bunlar öz memleketlerine mahsus mi? Hiç anlaşılan değil. Amma Avrupa ve Amerika kendi ajanlarını Türkiye’ye sokuyor, ‘Bu Suriyeliler buradan gitsin’ diyor. Adamlar elhak eğleşmek istemiyorlar ki gitsinler. Ben İdlib’üstelik 75 yaşındaki bire bir teyzeyi gördüm, dedi ki; ‘Evlat, ben memleketime benzemek istiyorum.’ Ben, ‘Memleketindesin’ dedim. Öz toprağına göstermek istiyor. Buradakilere soruyoruz masraf misin diye, ‘Tamam gideriz’ diyor. Ama orada ölüme mi gitsin? Ayrımsız bölümü rejimin, aynı bölümü DEAŞ’ın, tıpkı bölümü PKK/PYD’nin elinde. Gayrı tarafa üstelik Amerika gelmiş, 12 lime nesep kurmuş. Yunanistan de gerçeklik kuruyor. Tıpkısı tezgah istihzar içerisinde. Bunları görmüyoruz. Bu insanlar nereye gidecekler? Bizim Fırat Kalkanı bölgesi, Zeytin Dalı Harekatı bölgesi, Barış Pınarı bölgesine gittiler. Tam 525 bin hayat oraya gönüllü yerine et kafalı döndüler. Tığ orada, onların henüz abat ayrımsız şekilde olabilmesi amacıyla, buraya gelmemelerini realizasyon edebilmek üzere orada güvenliği, sağlığı, adaleti, altyapıyı oluşturduk. Öz meclisleri kuruldu. Onlar paralarını topluyorlar, harcıyorlar, bir ekonomi oluşturdular. Eskisinden elan gani durumdalar. O bölgeye gidiyorlar amma Şimal Halep bölgesinde varlar. Güney ve Ölçülü Halep bölgesinde yoklar. Zira oraya gidince onları per siftinlik ediyorlar. Ne antlaşma gidecekler? Alternatif bulabilirsek. İşte o alternatiflere bakıyoruz. Cerablus’ta, Halk-Bab’bile, Resulayn’birlikte, Telabyad’bile kestirmece 1 milyon kişinin yaşayabileceği uluslararası arkalama kuruluşlarından tıpkısı proje için bilcümle beraber çalışıyoruz. Aynı noktasına büyüklüğünde geldik.”

Vekil Soylu, Suriyelilerin cürüm işleme konusuna değinerek, “Suriyeliler bizim kardeşlerimizdir. Bittabi kişi ülkelerinde döneceklerdir. Amma Türkiye’birlikte hangi kadar cürüm işliyorlar? İlk dediler ki, ‘Bunlar 3-4 yıl sonraları o kadar haddinden fazla yanlışlık işlerler kim.’ Bunların muhteşem bir bölümü Müslüman, elhak bizim coğrafyamızın insanı. Olur, bizim kültürlerimizde belki farklılıklar söz konusu amma haram, helal sende ne kadar varsa onda dahi o kadar var. Netice itibariyle suç işlemesi, bizde 2.2- 2.3, onlarda ise 1.1- 1.2; yarı yarıya. O bile bir kısmı özlük aralarında. Onun üzere bütün bunların kâffesi asparagas” diye niteleyerek konuştu.

Share: