İdlib’deki dun saldırıda martir edilen 34 yiğit Batman’da dualarla anıldı

İdlib’deki namert saldırıda martir edilen 34 alp Batman’da dualarla anıldı

BATMAN Üç yıl ilk 27 Şubat’ta Rusya destekli Esad kefaret güçlerinin İdlib’de yaptığı çekicilik saldırısı sonucunda şehit olan 34 Türk askerinden biri olan sözleşmeli tankçı çeri Mehmet Bağatur, yakınları aracılığıyla Batman’ın Sason ilçesinde mezarı başında dualarla anıldı.

İdlib’deki çekicilik saldırısında şehit olan tankçı kontratlı er Cuma Namazı Bağatur’un memleketi Batman’ın Sason ilçesinde düzenlenen anma programında şehidin yakınları ve ilçedeki değişik martir aileleri şehit Cuma Bağatur’un Erdemli mezarlığına geçerek orada Düzem-zaman-ı Kerim okuyarak yakarış etti.

Oğlu tankçı kontratlı leşker Cuma Namazı Bağatur’un mezarı başında düzenlenen anma programına katılan şehidin babası Mehmet Bağatur, oğlunun acısı halen önce günkü kabil taze olduğunu söyledi. Baba Bağatur, “Ego ve eşim gelişigüzel hafta oğlumun kabrine gelerek dualar okuyoruz. Onun acısını halen önce günkü kabil içimizde hissediyoruz. Evelden günümüze şehitlerimiz oldu ve olmaya üstelik devam edecek. Uhud’de, Hendek’te olduğu kabilinden bu günde şehitlerimiz vardır. Fehamet, şehitlerin omuzlarında yükselecek ve baştan sona var olacaktır. Hüzünlü ve gururluyuz” dedi.

Share: