İhtiyaç sahiplerine Türk Kızılay’ın bağlılaşım mağazalarıyla bindi

Türk Kızılay Siirt Şubesince bağlılaşım mağazalarıyla gerekseme sahiplerine çul yardımı yapılıyor.

Güres Caddesi Kızılay İş Merkezi ve Siirt Üniversitesi’ndeki mağazalarda gönüllüler yoluyla tayin edilen ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere çul yardımı yapılıyor.

Türk Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Nihat Altunç, merkezdeki mağazada ihtiyaç sahibi ailelere, üniversitedeki mağazada ise öğrencilere müteveccih giyim yardımların sürdüğünü söyledi.

Sabık yıl toprak genelinde 1500 aileye 11 bin 800 parça, 176 öğrenciye de 506 parça çul dağıtıldığını bildiren Altunç, mağazalara gidenlerin beğendikleri bot, montgomer, pantolon, kazak, sekmen ve diğer ürünleri alabildiğini belirtti.

Giyim yardımlarının yanında besin ve nakdi yardımların üstelik yapıldığını dile getiren Altunç, şunları kaydetti:

“Model ve üniversitedeki mağazada yardımlar haftada 1 dolaşma yapıyor. Mağazaya gelen ihtiyaç sahipleri beğendikleri ürünleri seçiyor. Haftada 70 ila 80 aileye 900 kıvılcım çul dağıtılıyor. Geçen yıl mesafe ayında 354 aileye kışlık giysi dağıtıldı. Bu sene 3 bin dolayında aileye ve öğrenciye giysi dağıtmayı hedefliyoruz. Antrparantez durumu iyi olmayanlar ailelere yakıt desteği, minimum konvansiyon üzerinden nakdi müzaheret yapıyoruz. Güzeşte sene ramazan yardımları hariç 380 bin liralık nakdi müzaheret dağıtıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hangi yapılıyor ise tığ dahi şubemiz yoluyla eş yardımları dağıtıyoruz. Şubemizde 6 bin 500 ailenin dosyası bulunan.”

Altunç, salgın döneminde histeri sahipleriyle dayanışma zarfında olduklarını izah etmek amacıyla gönüllülerle görüşme ettikleri ailelere yardımları evlerde dağıtıklarını aktardı.

Share: