İkinci fenomen! Ağrı’dan Trabzon’a gelen inşaat işçisi giydiği yeşil doktor önlüğüyle hastanede çıkan kavgaya müdahale etmeye çalıştı

Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna mukayyet 20 yaşındaki Serkan A., yapım işlerinde hizmet etmek için Trabzon’a geldi. Elan önceki satın aldığı yeşil hekim önlüğü ve stetoskop takarak Karadeniz Ustalık Üniversitesi (KTÜ) Tababet Fakültesi Farabi Hastanesi’ne mevrut inşaat işçisi, ivedi servis uğrunda beklemeye başladı.

“BEN DOKTORUM BURADA SAV MU VAR?”

Ivedili serviste bulunan triaj bölümünde tıpkısı parasız yakını ile hemşirenin tartışmasını gören Serkan A., kendini hekim adına tanıtarak olaya engelleme etmeye çalıştı. Ağız Dalaşı esnasında durumu ayırt fail sayrılarevi görevlilerin kendini doktor adına tanıtan yapım işçisinin yanına anbean “Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz” dedi. Görevlilerinin sorusuna, “Ego doktorum, burada sevgili mu var?” diye yanıt veren Serkan A.’dan şüphelenen görevliler aracılığıyla yapılan incelemede kişinin doktor olmadığı tespit edildi.

GÖREVLİLER TARAFINDAN DIŞARI ATILDI

Hastane yetkililerinin şikayeti üstüne kendini hekim olarak tanıtıcı can polis eliyle gözaltına alınırken, yapmacıklı doktorun elan evvel Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde birlikte kendini doktor kendisine tanıttığı ortaya çıktı. Ameliyathaneye kendini hekim olarak tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.’nın görevliler aracılığıyla dışarıya çıkartıldığı öğrenildi.

“DOKTOR OLMAK İSTEDİĞİMDEN HAKEZA BİR DAVRANIŞTA BULUNDUM”

Trabzon ve Rize’üstelik kendini doktor yerine tanıtıcı şahıs yakayı ele verirken, Serkan A.’nın emniyette verdiği tabir dahi, doktor olmak istediği için bu davranışı yaptığını belirterek, “Ben hekim değilim. Üzerimdeki yeşil doktor önlüğü ve stetoskopu geçtiğimiz sene Ankara’da aynı medikalden aldım. Doktor koyulmak istediğimden ortalık böyle bir davranışta bulundum” dediği öğrenildi. Gözaltına alınan Serkan A. için adli prosedür başlatıldı.Share: