İLBANK’tan Samsun’a 660 milyon lira destek

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının ilgilendiren kuruluşu İller Bankası (İLBANK), 16 projeyi tamamlayarak Samsun’a bütün maliyeti 465 milyon lira olan envestisman yaptı.

İLBANK’tan alınan bilgiye göre, Samsun’da içme suyundan atılmış suya, katı atıktan yenilenebilir enerjiye, şehir içi ulaşımdan kentsel dönüşüme, çıkmaz sağlıklaştırmadan velespit yollarına büyüklüğünde birçok alanda projeler yürütülüyor.

İller Bankası, bütün maliyeti 465 milyon liralık olan 16 projeyi tamamladı.

Bu kapsamda, Samsun Büyükşehir Belediyesi cani atılmış depolama tesisi, derrace yeşil reviş yolu, yer ve saha altı mekanik park yeri yapımı, SASKİ Umumi Müdürlüğü atılan akarsu ve yağmur suyu inşaatı, Havza içme suyu arıtma tesisi, Salıpazarı atılmış akarsu tasfiye tesisi, Bafra Belediyesi muvaffakiyetsiz atılan ihya merkezi, Çarşamba Belediyesi merhametsizce atılmış ahenkli depolama tesisi yapıldı.

İlkadım, Tekkeköy ve Terme belediyelerinin kez, yaya kaldırımı ve velespit yolu yapımı, Vezirköprü Belediyesi kır evleri ve yönetsel çatı yapımı ile yenileme çalışmaları kalkmak üzere mecmu 24 enfrastrüktür ve üstyapı projesi tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

Son 20 yılda 4,4 milyar liralık 250 proje

Toplam envestisman bedeli 195 milyon teklik olan içme suyu inşaatı, hizmet binası, tezkere kafe, belde düzenlemesi, kez imal tamirat işleri, mekanik park yeri, gasilhane ve terminal binası olmak üzere 10 proje üzere çalışmalar devam ediyor.

İller Bankasının finansman ve beceri desteğiyle Samsun’da son 20 yılda hep 4,4 milyar liralık mesabesinde 250 proje tamamlandı.

Share: