Ilbay Epcim: “Galibiyet Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın şişman onuru ve sevincini yaşamaktayız”

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla aynı kutlama mesajı yayımladı.

Ilbay Epcim mesajında, Halas savaşının tarihte eşi ve benzerine rastlanılmayan aynı kahramanlık destanı olduğunu anlatım etti.

Yengi Bayramının 100.Yıldönümünü kutlamaktan muhit haysiyet ve bayram zarfında olduklarını tamlayan Vali Epcim; “Bugün mehabetli tarihimizde çok koca bire bir yere sahip milli halas savaşımızın tarihte eşi ayrımsız görülmemiş bir zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimize avlu veren, değme aşaması vatanseverlik ve alplık destanlarıyla komple 30 Ağustos Utku Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın iri onuru ve sevincini yaşamaktayız.

Bu cesim galibiyet, acun tarihine mühür vuran milletimizin yetişkin tarihindeki yer koskocaman dönüm noktalarından biri olmakla alay malay asırlardır müstakil faal bire bir milletin uğrunda hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır. Bu utku angajman ve kardeşlik içinde akım ettiğimiz sürece gayrimümkün denilenleri başardığımızın ayrımsız göstergesidir. Bu önsezi ve düşüncelerle bu zaferi bize bağış eden başta gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşları tevessül etmek amacıyla kanlarıyla canlarıyla bu toprakları yurt işleyen ve ülkemizin milletiyle ayrılamaz bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi yağmur ve minnetle anıyor, Türk silahlı kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bilcümle vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi. – BAYBURT

Share: