Ilbay Kırbıyık tayini sâdır yerel yönetim amirleri ve aileleriyle buluştu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Arzu Kırbıyık, Edirne’birlikte görev süreleri sona ermiş ve başka illere atanan Mülki İdare Amirleri ve eşleri için veda yemeği verdi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, yemeğe Kırklareli Ilbay Yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Osmaniye Vali Yardımcılığına atanan Uzunköprü Kaymakamı Kağan Yavuz Erdoğan, Giresun Vali Yardımcılığına atanan Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Maraba, Batman Kozluk Kaymakamlığına atanan İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Erzincan Tercan Kaymakamı adına atanan Meriç Kaymakamı Cafer Dikici, Erzurum Tekmen Kaymakamı namına atanan Havsa Kaymakamı Olmuş Özer Özdemir ve Batman Valiliği Ülfet Müşavirliğine atanan Enez Kaymakamı Şükrü Derviş Göktaş, eşleri ve çocukları ile katıldı.

Kırbıyık, burada yaptığı konuşmada, amme hizmeti gördüklerini belirtti.

Devletin kendilerine verdiği sorumluluğu yer mebzul şekilde yapmaya çalıştıklarını tabir fail Kırbıyık, “Tığ hem maddi hem dahi manevi anlamda sorumluluğu yüksek aynı iz grubuyuz. O nedenle işimize dört elle sarılarak, sunu iyisi ayırmak kabilinden tıpkısı sorumluluğumuz var.” diye niteleyerek konuştu.

Kırbıyık, yaptıkları hizmetten etraf mülki idare amirlerine teşekkürname etti ve eskimemiş görevlerinde sükse diledi.

Share: