İlk ve son mezunlar anadan görme pilav gününde buluştu

Denizli İmam Dil Cambazı Lisesi’nden 50 yıl ilk mezun olan öğrenciler ve yıpranmamış mezunlar ile tekaüt olan öğretmenler, bu sene sekizinci nöbet düzenlenen anadan görme pilav gününde aynı araya geldi.

Denizli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER) vasıtasıyla İmam Dil Cambazı Liselerinin açılışının 50. yılı ve öğretmen günü dolayısıyla 8. geleneksel pilav haset düzenlendi. Gültepe İmam Hatip Lisesi Salonu’nda planlı pilav gününe İmam Hatip Lisesinin 50 yıl esbak evvel mezunları ve serencam mezunları benzeri araya geldi. Etkinlikte İmam Hatip Liselerinde senelerce fariza yaparak emekliye ayrılan öğretmenlerde mezunları boydak bırakmadı. Pilav gününde Öğretmenler Haset zımnında İmam Dil Cambazı Liselerinde görev fail öğretmenler ortada düzenlenen futbol turnuvasında şampiyon olan Servergazi İmam Hatip Ortaokulu takımına kupası verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Baklan Belediye Reisi Yusuf Gülsever, Selim Tümen eski milletvekilleri Mithat Ekici ve Salih Erdoğan dahi geleneksel pilav haset etkinliğinde öğrencileri boydak bırakmadı.

Denizli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER) Başkanı Fatih Işık, Öğretmenler günü dolayısıyla ilk ve akıbet mezunları buluşturmak istediklerini söyledi. Geleneksel pilav gününü katılımın efdal olduğunu belirten Başbuğ Işık, “Toplum Örgütü adına geleneksel pilav günümüzde ilk ve serencam mezunlarımızı buluşturmak istedik. Zor öğretmenlerimizde bizleri boydak bırakmadı. Derneğimiz aracılığıyla öğretmenler günü dolayısıyla ayak topu turnuvası düzenlemiştik. İmam Dil Cambazı Liseleri ve ortaokullarında fariza fail öğretmenlerimiz vasıtasıyla 7 mızıka oluşturuldu. Bu takımlarımız ayrımsız kamer süresince kendi aralarında çokça çekişmeli futbol maçları yaptılar. Turnuvamızın böylece rakiplerinin yenen Servergazi İmam Dil Cambazı Ortaokulu takımı şampiyon oldu. Şampiyon takımızın kupasını bile bu etkinliğimizde verdik. Turnuvamızın ikincisi ise Hacı Yılmayan Emine Urhan İmam Hatip Okulu oldu. Ati yıllarda birlikte pilav günü etkinliğimizi bitmeme ettireceğiz. Okullarımızdan çıkışlı olanların birbiriyle olan hukuk bağlarının hiçbir ahit kaybolmasını istek etmiyoruz. Çalışan öğretmenlerimizi ve zor öğretmenlerimizi rastgele etkinliğimize davet ediyoruz. Şuan okullarımızda fariza özne öğretmenlerimizin çoğu birlikte elhak tekaüt öğretmenlerimizin öğrencileriydi” dedi. – DENİZLİ

Share: