İngiltere’de pahalılık insanları haris bıraktı

İngiltere’birlikte etkisini hissettiren enflasyon krizi İngiltere’ye kazançlı olarak çarpış vurduğu üzere insanların ceplerine üstelik darbe vurdu. Hava gücünün düşmesi insanları haris kalır kuzuluk getirdi.

İngiltere’dahi kıpırdak Tasha, birlikte yaşadığı partneriyle tamlık zamanlı işlerde çalışmalarına rağmen iki yaşındaki kızlarına bakmakta zorlandıklarını söylüyor.

BBC Radyosu’na konuşan Tasha, işten eve genelde geç döndüğünü ve evde yiyecek aşkın bir özdek olmadığını söyledi. Var olanla dahi kızını beslediğini tamlayan Tasha, “O bibi çokça adi ve beslenmeye ihtiyacı var” dedi.

“Kızım için elimden gelenin en iyisini yaptığımı ancak bire bir zamanda akim olduğumu hissediyorum” diyen Tasha, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşe dönmemin tek sebebi aileme bindi olmaktı. Ancak çalışmamın temas fark yarattığını sanmıyorum.”

İngiltere’birlikte besin fiyatları 40 yıldır görülmemiş müstacelen artmaya devam ediyor.

Evsizliği düşürmek için müteharrik yardım kuruluşu Centrepoint’un son araştırmasına katılan 16-25 yaş arası 2 bin kişiden 177’si, sıkça apayrı birini yoklamak amacıyla kendilerinin yemeksiz kaldığını söyledi.

Ayrıksı aynı yurttaş olan 22 yaşındaki Zahraa, üç mecmu dönme süresince tek öz yemediği günlerdeki hislerini şöyle anlatıyor:

“Hala iki gece süresince, gecenin ortasında uyanıp yatakta ağladığımı unutamıyorum”.

Araştırmaya katılanlardan 265’i, son 12 ayda sıkça yatağa aç girdiğini, 207’si sıkça aşındırmak yardımlarına mecbur kaldığını aktardı.

Zahraa, helal ve etyemez beslendiği amacıyla namına uygun yemek yardımı bulmakta birlikte zorlandığını söylüyor.

Jayde, “Eğer çocuklarım olmasaydı muhtmelen haris kalmaya bitmeme ederdim, doğalgaz evet birlikte elektriğim olmadan yaşardım” diyor, yardımları alma sebebinin çocukları olduğunu ilaveten.

Centrepoint’un araştırmasına katılanlardan 333’ü şart üzere aile evet dahi arkadaşlarına kadın olduğunu söyledi.

Jayde ve arkadaşı Ruth, kadın kişilere arkalama amacıyla müteharrik arkalama oturmuş-şu City Welfare’e destek oluyor.

Ruth insanların evlerine giderek mecmu kendisine neye ihtiyaçları olduğunu öğrendiklerini, sonraları dahi mecburi ihtiyaçlarını kapılarına teyit ettiklerini söylüyor:

“Bazılarının evinde mobilya, bazılarında araç hiçbir şeyler yok”.

Jayde şu dakika üç aha apansızın çalışıyor ve kazancıyla başkalarına arkalama etmeye çalışıyor.

‘Sürdürülebilir değil’

Centrepoints’tan ehlihibre diyet uzmanı Heather Paterson ise “Düzenli ve kararlı beslenmemenin teferruatlı vadede kül bedene aheste sonuçları tamam” diyor ve ekliyor:

“Kimsenin muafiyet sistemi bu şekilde imtihan edilmemelidir. Bu forma aynı hayat kesinlikle sürdürülebilir değil”.

İngiltere enflasyonunda şaşırtı!

 

İngiltere krizle savaşıyor

 

Share: