Iraklı ünlü eş oyuncudan Economist’e ‘nazik avrat’ davası

Iraklı ünlü karı aktör Enas Taleb, Fellah kadınlarının bozukluk Arap erkeklerinden henüz “iri” olduğunun ele alındığı tıpkısı makalede fotoğrafının kullanılması zımnında Economist dergisine İngiltere’de sorun açtı.

BBC News’in haberine göre Taleb, fotoğrafın bağlamı dışında ve izni olmadan kullanıldığını ve bunun özgürlüğü ile mahremiyetini ihlal ettiğini söyledi.

Orak Ayı sonu yayımlanan haberde Taleb’in dokuz kamer önce Irak’taki Babil Uluslararası Film Festivali’nde çekilmiş bire bir fotoğrafı kullanıldı. Arap kadınlarının, erkeklerden henüz aşkın kırıcı olmasının evde popülarite nedenlerinden biri adına gösterilen haberde, aynı ayrıksı esbabımucibe kendisine bile ara sıra erkeklerin ‘balık hoşur’ kadınları daha cazibeli bulduğu ifadesi meydan aldı. Haberde antrparantez “Iraklılar çokça balık hoşur aktris Enas Taleb’i ülküsel gösteriş kendisine gösteriyor” denildi.

Taleb ise “Genel namına Zenci, özelde üstelik Iraklı kadınlarda bir taşlama” diye niteleyerek tanımladığı malumat üzere “Bozukluk Economist Avrupa ve ABD’dekilerle değil da, Arap dünyasındaki şişman kadınlarla ilgileniyor” diyerek sordu.

Instagram’birlikte 9 milyon takipçisi olan 42 yaşındaki Taleb “Benim angın ve kamuya para olmuş biri olduğumu bilmiyorlardı. Krizleri kazançlara dönüştürebilirim” dedi.

Toplumsal medyada birlikte “ırkçı” ve “cinsiyetçi” olmakla suçlanan Economist dergisi iddialara aynı cevap vermedi.

The Economist yazdı: Trump özentisi

 

The Economist: Hakikat ölü sayısı 15 milyonu aştı

 

The Economist patronlara yapışık yüklendi

 

Share: