İş dünyasının incitici kaybı

ÜÇGE Şirketler Grubu Umumi Heyet Başkanı Gökçin Aras hayatını kaybetti. İş adamının cenazesi cuma günü Bursa Birleştirme Sanayi Bölgesi Camii’nde kılınacak gün ortası namazını müteakip, Nilüfer Fethiye Kabristanı’na defnedilecek.

Gökçin Aras’ın anide ölümü hem iş dünyasını hem de konuşma camiasını üzüntüye boğdu. ÜÇGE Şirketler Grubu vasıtasıyla yapılan yazılmış açıklamada, “ÜÇGE Şirketler Grubu Umumi Heyet Başkanımız Gökçin Aras’ı kaybetmenin yoğun üzüntüsü içindeyiz. Acımız haddinden fazla iri. Cenazemiz 19 Ağustos 2022 Cuma haset Bursa Tevhit Uran Bölgesi Camii’nde kılınacak öğle vakti namazını müteakip, Nilüfer Fethiye Kabristanı’na defnedilecektir. Başımız esen olsun” denildi.

Gökçin Aras kimdir?

Gökçin Aras, salon ekipmanları ve antrepo sergen sistemleri sektörünün Türkiye’deki önce ve ilklere imza atan üreticisi, Türkiye perakendesinin 46 yıllık sürecine şehadet eden, gelişiminde mefret rolü olan, sektöre taraf veren ve küresel anlamda acun markalarının büzük duyduğu bir Türk markası oluşturup aksiyon dünyasının sabah yeli aldığı benzer aksiyon insanıdır. Gökçin Aras kurucusu olduğu ÜÇGE kol şirketlerinin Umumi Heyet Başkanı’dır. 2016’dan bu yana GPD (Besin Perakendecileri Derneği) Umumi Heyet üyesidir.

Gökçin Aras, 1954 yılında Ardahan Göle’bile doğdu. Karye Enstitüsü mezunu aynı hoca olan babasının tayini zımnında 1967’de ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşti. 13 yaşından itibaren Bursa’da yaşamaya başlayan Gökçin Aras, ortaokul ve ortaöğretim öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bursa Eğitim Bilimi Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Eğitimine katma adına Ankara Ahbaplık Fakültesi’nde tahsil gördü. 1976’da Bursa’da kıytırık bir sergen atölyesi ile başladığı düzensiz yolculuğunda, ÜÇGE markası ile 46. yılını tamamladı.

Gökçin ARAS liyakatli iş adamı kimliğiyle, TUGİAD, GESİAD ve KESİAD’ın birlikte muhtelif sivil sosyete örgütlerinin yapılanmasında enerjik görevler aldı. Sporu çok seven Aras, birinci ligde kayran kayran spor kulüplerinde başkanlık ve ikinci reislik görevlerinde bulundu.

Öğretmen tıpkı aileden mevrut ve eğitime iri ehemmiyet veren Gökçin Aras, ‘Çocuklarımız, geleceğimizdir’ ilkesiyle yola çıkarak, Ardahan Çobanlı Köyü’nde annesi hesabına Hayriye Aras İlköğretim Okulu’nu ve hoca olan babası Mehmet Aras adına Bursa Beşevler’ bile Sarıklı Mehmet Aras İlköğretim Okulu’nu yaptırdı. Toplumsal kalın kapsamında spor, kültür, görüşme ve henüz metin çokça farklı alanda çocuklarımıza, gençlerimize ve ülkemize yardım seçmek sunu büyük amaçlarından biri oldu. – BURSA

Share: