ISF Acun Okullar Atletizm Şampiyonluk hazırlıkları tamam hızıyla bitmeme ediyor

Türkiye Ekol Sporları Federasyonu koordinasyonunda 19-25 Haziran 2023 tarihleri arasında Trabzon’bile düzenlenecek ISF Acun Okullar Atletizm Şampiyonası amacıyla çalışmalar birlik hızıyla devam ediyor.

Türkiye Ekol Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Dünya Malı Fatih Karakullukçu, Başbuğ Vekili ve Kodifikasyon Umumi Koordinatörü Mürtefi Yüksek Hacıoğlu, Trabzon Cahillik Spor İl Müdürü Âşık Çetiner, ISF Atletizm Komisyon Başkanı Nihat Doker, Türkiye Okul Sporları Organize Oturmuş Başkanı Güngör Doğanay ve beraberinde mevcut heyet Söğütlü’de mevcut Atletizm Sahasındaki çalışmaları durumunda inceledi.

İncelemeler de açıklamalar kâin Federasyon Başkanı Karakullukçu, “Organizasyon için 2020 yılında adaylık başvurusunda bulunduk. Geçtiğimiz yıllarda başlangıç gösteren Covid pandemisi zımnında düzenleme 2022 yılına ertelendi. Ayrımsız yıl Çin ve Fransa’de, ortamında Atletizm kâin ISF organizasyonları düzenlenecek. Organizasyonun 2023 yılında gerçekleştirmenin daha akıllıca olacağını değerlendirdik” dedi.

Söğütlü Atletizm pistinde gerçekleşecek kodifikasyon üzere tesislerin bakım ve onarımlarının titizce devam ettiğini anlatım fail Hacıoğlu, “2016 yılında Dünya Okullar Olimpiyatlarını ‘Gymnasiade Trabzon2016’ sunu gür şekilde düzenlemiştik. Bire Bir şekilde ISF Acun Atletizm Şampiyonasını dahi aynı heyecan ve enerjiyle; başarılı tıpkısı şekilde düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: