İşini bırakıp hayatını hastalıklarla mücadele eden ailesine adadı

Amasya’nın Suluova ilçesinde zinde Ulu Vahim (41), İstanbul’de geçirdiği hisse senedi kazası sonucu yatağa bağımlı engelli kardeşi Sevgili Yoğun’e (39) 10 yıldır, nüzullü annesi Hafize Çetin’e (68) ise 20 yıldır özenle bakıyor.

Biri kanser hastası, diğeri obeziteyle mücadele fail evlatları ile romatizma hastası karısının durumu dolayısıyla bile karaca karaca düşünen vefakâr kayırıcı, bakım parasıyla geçimlerini karşılamaya çalışıyor. İşini çoğaltmak zorunda forma hayatını ailesine adayan Kilolu’in öncelikli isteği ise maneviyat desteği ve 3 eğik evlerine özürlü asansörü yapılması.

“Çok zorlanıyorum. Amma gene de Cenabıhak’a şükrediyorum”

Karşılaştığı zorluklara rağmen hayata tutunmaya etkin Dokunaklı, “Kardeşim İstanbul Beylikdüzü’nde aksiyon kazası sonucu inşaattan düşerek yatalak oldu. Benden apayrı bakacak kimse yok. Çocuğum lenfoma hastası, o dönemde İstanbul’de çocuğumu tedavi ettiriyordum. Kardeşim kaza geçirince onun sorumluluğunu dahi ego aldım. Her şeyiyle ben ilgileniyorum” dedi.

Karısının bile romatizma rahatsızlığı zımnında 2’si parasız olan 3 çocuğuna ancak koridor ayırabildiğine değinip felçli annesinin yemek kabil ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını anlatan Tehlikeli, “Annem hipertansiyon zımnında damla geçirdi. Çok zorlanıyorum. Ama gine da Tanrı’a şükrediyorum. Cenabıhak derdi sevdiği kuluna verirmiş” şeklinde konuştu.

“Yetkililerden yegâne isteğim tıpkı asansör”

Binaya yaptırdıkları özürlü rampasının yurt olduğu amacıyla ağabeyinin kendisini akülü sandalyeyle hariç çıkarırken çok zorlandığını vurgulayan Sevgili Ağırbaşlı ise “Ağabeyim benim yürüyen ayağım dram kolum gelişigüzel şeyim. Tanrı ondan razı olsun. Bana evladı kabilinden bakıyor. Beni çıkarırken çok zorlanıyor, üzülüyorum. Yetkililerden biricik isteğim ayrımsız asansör” ifadelerini kullandı.

Anne Hafize Ağırbaşlı da hayatını ailesine adayan oğluna herhangi bir antlaşma yakarış ettiğini söyledi. – AMASYAShare: