İstanbul’a muhtemel yağmur yağmadı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, bugüne dikkat çekerek kuvvetli rüzgarla bu arada kayran vadi sağlam gök gürültülü sağanak baran uyarısında bulunmuştu.

Kentte beklenen kuvvetli yağış daha görülmedi. Endişe geçişlerinin yaşandığı ve boz renge bürünen Üsküdar ve Eminönü’nde vatandaşlar serin havanın tadını çıkardı.

Kent Hatları seferlerinde bile bozma bahis konusu olmadı. Tıpkısı haddinden fazla can şemsiyeleriyle sokağa çıktı.

“TEDİRGİNİM AMMA HAZIRLIĞIM VAR”

Eminönü’nde bekleyen Fethiye Gündoğdu, “Bursa’ya gidiyorum, gezi var. O yüzden çıktım. Paslı oldum. Benzeri kez denizin ortasında fırtınada kalmıştım. Şu an haddinden fazla tedirginim ama çok gravite olursa sanırım tahrip tamam. Bundan sonrası şansa kaldı. Bilet olduğu üzere sınırlı çıktık. Hazırlığım var, yağmurluğum çantada” dedi.

“SERİN HAVANIN TADINI ÇIKARIYORUZ”

Bursa’dan İstanbul’a bu sabah mevrut Halil Yılmayan bile, “Tedirgin olduk düpedüz. Arkadaşımla gelişigüzel sabahleyin şemsiyemizi alsak mı diyerek düşündük. Buradan adalara gideceğiz. Orada birlikte çekicilik durumuna baktık, inşallah çok yağmaz diyerek düşünüyoruz. Birden intikal mümkün belki, bunlar yaz yağışları. Gelirken endişe duyduk bir özdek evet mu diye. Şu dakika serin havanın tadını çıkarıyoruz amma hangi olacağı galiba gayrimümkün. Yağmurluk var, yanımıza teferruatlı kollu kıyafetler aldık. Tedbirli geldik, uyarıları dikkate alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ŞEMSİYEMİZ VE ŞAPKAMIZ VAR”

Üsküdar’bile yağmura hazırlıklı olduğunu tamlayan Recai Lekesizoğlu, “Mıhsıçtı bir yaz yağmuru ati. Şemsiyemiz, şapkamız ve alelade bire bir yağmurluğumuz var” diye niteleyerek konuştu. Ulvi Çipo ise “Kabataş’tan geldim. Esasen çok iyicene benzeri gelgel var. Biraz yürüdüm ama yanıma tek şey almadığım amacıyla koşarak arabama gidiyorum” dedi.

Share: