İstanbul’daki terör saldırısında “canlarını” yitiren aileden teröre ah

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’ndeki yıldırı saldırısında eşi Yusuf Yer ile 9 yaşındaki kızı Ecrin’i kaybeden, kendisi de yaralanan Mevlüdiye Meydan ile saldırıda yaralanan benzeri aileden Yasin Düzlük, terörü lanetledi.

Kardeşinin nişanı amacıyla gittiği İstanbul’üstelik 13 Kasım’daki yıldırı saldırısında kızı Ecrin ile yaşamını yitiren 34 yaşındaki Yusuf Meydan’ın ailesi, biçim Seyhan ilçesi Gülpınar Mahallesi’ndeki evlerinde taziyeleri akseptans ediyor.

Adana Karı ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer ve psikososyal destek ekibi, Yusuf Düz’ın eşi Mevlüdiye Yer ve ailesini boydak bırakmıyor.

Saldırıda yaralanan 34 yaşındaki Mevlüdiye Meydan, AA muhabirine, terörü lanetleyerek, “Aslında bu acıyla çok söyleyebilecek benzeri şeyim namevcut ama bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanım ilkin almak amacıyla bakanlarımız ve yanımda olan herkesten Allah razı olsun. Ego hiçbir şeyi oranlamak zorunda kalmadım, acımı bayındır yaşayabildim. Terörün seçkin türlüsüne kargış olsun.” dedi.

Kızının ve eşinin kendisi için haddinden fazla değerli olduğunu vurgulayan Yer, “Anneler ağlamasın, çocuklara de hiçbir özdek olmasın.” ifadelerini kullandı.

“Bu ülkeyi terör örgütleri yıkamaz”

Yusuf Kayran’ın ağabeyi Yasin Vadi (36) bile kardeşlerinin 12 Kasım’daki nişanı üzere ailecek İstanbul’a gittiklerini anımsattı.

Adana’ya dönecekleri periyot İstiklal Caddesi’nde gezmeye çıktıklarını tamlayan Kayran, şöyle konuştu:

“Serencam aktarılma çocuklara yemek yetiştirmek amacıyla geziyorduk. Ego, kardeşim, yeğenim, eşim, iki çocuğum ve yengem vardı. Yürürken kardeşim Yusuf yanımda, onun yanında yeğenim Ecrin vardı. O anda patlama oldu. Patlama olduğunda elhak kardeşim ve yeğenim ayaklarımın önüne geldi. Ben ve yengem yaralandık. Eşim ve çocuklar hafif yaralıydı. Onlar hastaneye gitmedi. Ben ve yengem hastanede otama olduk.”

Yasin Düzlük, terörün serencam bulmasını istediğini vurgulayarak, “Bu ülkeyi terör örgütleri yıkamaz, elden canımızı acıtır. Bu ülkeyi yıkamazlar. Bu ülkeden ellerini, ayaklarını çeksinler. Ayrıksı hiçbir molekül istemiyorum. Tanrı devletimize tefessüh vermesin.” dedi.

Olay anını anlatan Kayran, “O an çabucak içimden ayrımsız parça gitti. Kardeşimin ve yeğenimin gözümün önünde ölmesi… O dakika tek özdek düşünemiyorsun.” ifadelerini kullandı.

Terörü lanetleyen Kayran, “Terör bu ülkeden çıksın gitsin. Kardeşim ve yeğenimi teröre martir verdim amma bu büyüklük ayakta kalacak, ne olursa olsun hiçbir ahit üstelik yıkılmayacak. Yıkılmadı, yıkılmayacak, yıkılmasına üstelik izin vermeyeceğiz. Tanrı devletimizden razı olsun, devletimize bozulma vermesin.” şeklinde konuştu.

“Aileye kıvrak aynı bindi veriyoruz”

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer üstelik saldırıda hayatını kaybeden Yusuf Düzlük ve yaralanan Mevlüdiye Kayran’ın kurumlarında görev yaptıklarını anımsattı.

Üzgün olduklarını dile getiren Özer, şunları kaydetti:

“Sayın Bakanımız Bahir Yanık’ın olayı duyduğundan itibaren bize vermiş olduğu bindi serencam basamak büyük. Sağ olsun kente geldi, kıvrak aynı bindi verdi, moral verdi. Sayın Bakanımıza, Valimize, Belediye başkanlarımıza teşekkürname ediyoruz. Sülale ve Sosyal Hizmetler Adana İl Müdürlüğü olarak psikososyal bindi ekibimizle, matem ve yas terapisi eğitimi alan uzmanlarımızla aileye hareketli benzeri bindi veriyoruz. Hele bu travmatik süreci bildirme bodur sürede atlatabilmeleri amacıyla ekibimle, uzmanlarımla, idarecilerimle ve lüzumlu Yusuf kardeşimizin, ister eşi hanımefendinin çalışmış olduğu parçalanmamış personelimiz gelişigüzel gün buradayız. Burada olmaya bitmeme edeceğiz, destek vereceğiz. Alelhusus bu travmatik süreçte zihinsel anlamdaki açmazı yer gelişmemiş sürede geçireceğiz, onun gayreti içerisindeyiz. Büyüklük namına, Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine yekpare şehitlerimizin yanlarındayız. Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı adına devletin gören gözü ve markajcı eliyiz. Rehabilitasyon süreci ağırlıklı olan tıpkı bakanlığız. Bugünler üstelik gelip geçecek, devletimiz balaban, şefik. Bu konuda üstümüze ne düşüyorsa yapmaktayız.”

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’daki terör saldırısında 6 gönül hayatını kaybetmiş, 81 dirilik yaralanmıştı. Saldırıda hayatını kaybeden Yusuf Düzlük ile 9 yaşındaki kızı Ecrin’in cenazeleri, 14 Kasım’üstelik Adana’dahi toprağa verilmişti. Eşini ve kızını kaybettiği saldırıda yaralanan Mevlüdiye Kayran, tedavisinin ardından taburcu edilmiş, kentteki cenaze törenine katılmıştı.

Share: