İTO Başkanı Avdagiç: “Togg ekonomi vitesini birlikte yükseltecek”

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Gemlik’te dizi istihsal bandından çıkma seçkin Togg, tutum vitesini bile yükseltecek” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, paradigma üretimi bugün Gemlik’te düzenlenecek törenle başlayacak Türkiye’nin yerel ve milli otomobili Togg’a ait mukayyet benzeri izah yaptı. Avdagiç, zaman paradigma istihsal bandından sâdır geçmiş Togg ile az yüzyılı aşkındır bitmeme fail hayalin eğin bulduğunu söyledi.

Avdagiç, “Türkiye’nin gücü ve potansiyeli, imkansız denileni başarma gücüne sahiptir. Bunu çok ferah biliyoruz. Cumhuriyetimizin 99’uncu yılında bu erdemli başarıya tanıklık etmek hepimizin amacıyla hava verici” dedi.

Togg’un markalaşma ve geleceğin teknolojilerine müteveccih atık dev hamle olduğunu kaydeden Şekib Avdagiç, “Üretim, dizayn, tedarik, pazarlama, servis ve satışla gelişigüzel Togg, hem Ar-Ge hem da istihdam olanakları açısından iri fırsatlara bap açmaya bitmeme edecektir. İşte bu sayede önümüzdeki süreçte evcil otomobilimiz, sadece yurtiçindeki talebin karşılanmasında değil bir zamanda dış satım pazarları açısından da ayraç değeri olacaktır” diye niteleyerek konuştu.

Avdagiç, şunları söyledi: “TOBB ve hisse senedi dünyasının hatırlı mensupları, hususi sektörümüzün aynı otomobil markası tekvin üzerine gösterdiği beceriyi ispat etmektedir. 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nda bu haysiyet ve heyecanı candan paylaşıyoruz. Vizyonu ve kararlılığının Togg’u tıpkı sahne olmaktan çıkartıp, ayakları yere basan bir proje haline getiren Cumhurbaşkanımıza ve emeği güzeşte herkese kavim adına minnettarlık borçluyuz. Yolun boş olsun Togg.” – İSTANBUL

Share: