Iye Ağbaba: “Anadolu’da ‘Bal Tutan Parmağını Yer’ Diyerek Darbımesel Var. Bunlar Bırakın Parmağı Arıyı Yemişler”

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Veli Ağbaba, Sedat Peker’in vergi iddialarıyla ilgili “Maatteessüf ‘Bal tutan parmağını yer’ diye niteleyerek Anadolu’bile şiddetli bire bir atasözümüz var. Bunlar bırakın parmağı kolu yemişler, ayrıca bal fail arıyı yemişler bunlar. Bildirme yerel, bildirme milli, bildirme muhafazakar dönemde Türkiye dünyada kazanç ve yolsuzluğun olduğu mutluluk yerine karşımıza çıkmaya bitmeme ediyor” dedi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Iye Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığı’nda düzenlediği matbuat toplantısında Sedat Peker’in “algı” iddialarına değindi. Ağbaba, şunları ifade etti:

“Seçkin taraftan irin akıyor. Ahlaksızlığın, namussuzluğun boyutlarına seçkin bölüm bakir şeyler ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Sedat Peker’in açıklamaları var. Elan önceki Türkiye’da hala cesurca gazetecilik yapan insanların devletteki çarkların elbet döndüğüne ilişkin açıklamaları var. Biliyorsunuz sonuç iki yıldan beri Türkiye adeta tıpkısı çeteye doğrulama olmuş durumda. Aynı mafya organizasyonu ile Türkiye yönetiliyor.

Bu pisliğin, ahlaksızlığın geçtiği içtima ucu hep saraya çıkıyor. Sarayın danışmanları, SPK Başkanı, milletvekilleri, siyasetçiler. Görüyorsunuz, izliyorsunuz. Sonuç kazanç çarkında, sakat SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Tarhanoğlu, TOBB Üyesi Iyi Orakçı çıkıyor. Bu SPK Başkanı, biliyorsunuz Asyabank’ın 16 yıl yöneticiliğini yapıyor. Asyabank’a para yatıranların meslekten ihraç edilip, tutuklandığı bire bir dönemde bu herif 16 sene Bankasya’nın genel müdürlüğünü yapıyor, aceleten terfian önceki Ahali Bankası ve daha sonra SPK Başkanı oluyor. Burada deli algı çarkının döndüğü sav ediliyor. Kardeşi üzerinden uzlaştırıcı yapılarak, idrak alındığını gözle görüyoruz.

Bu hanımefendi, eşinden metrukiyet davası açıyor. 2,5 milyon dolar, eşine verdiği parayı istiyor. Nereden kazandı o parayı mahsus değil. Maalesef Türkiye’üstelik tuz önemsiz, devletin çivisi isabet durumda. Zer rüfeka, bunlar yapılıyor. Arakçılık var mı, var. Kir var mı, var. Algı var mı, var. Usulsüzlük var mı, var. Ama bunların hepsinin zahir durdurmak istiyorlar? Mukaddes değerlerimizi kullanarak kapatmak istiyorlar. Kur’an’ı kullanıyorlar. Bayrağı kullanıyorlar, vatanı, ezanı kullanıyorlar. O kadar pis ortaya çıkma, ‘Bayrak inmez, ezan susmaz, yurt bölünmez’ diyorlar. Bu büyüklüğünde alçaklığı, namussuzluğun olduğunu ve yaşandığını herhalde güneş yazmadı. Hep pisliklerini kutsallarımız ile kapatmak istiyorlar. Hırsızlık yapmışsın, sen bayrağı münasebet kullanıyorsun? Pafta yapmışsın, bayrağı illet kullanıyorsun.

Sezgin Yağmur Korkmaz meselesinden başlayarak, Türkiye maalesef bir nice şeyini kaybetti. Yeryüzü balaban kaybetmiş olduğu özdek, ülkeyi yönetenlerin perde duygusu yok.

“NAMUSSUZLUKLARININ ÜZERİNİ ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Saraydan hala izah yok. Rastgele çevrim ‘cehape, cehape’ diyen beylerden açıklama yok. Hanende Gülşen’i tutuklayanlar, bununla ilgili hamle atmış beyinler, din, iman ve vatanla özlük ahlaksızlıklarının, namussuzluklarının üzerini örtmeye çalışıyorlar.

“ARIYI YEMİŞLER”

Maatteessüf ‘Bal markajcı parmağını yer’ diyerek Anadolu’de kötü tıpkı atasözümüz var. Bunlar bırakın parmağı kolu yemişler, antrparantez bal özne arıyı yemişler bunlar. Bildirme domestik, yeryüzü milli, sunu muhafazakar dönemde Türkiye dünyada algı ve yolsuzluğun olduğu devlet adına karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Soruşturma var mı, namevcut mu? Için kaset olduğu sav edilen birisi, saray danışmanı ne yapıyor? Sağlık sorunları cihetiyle ricat ediyor. Bu istifa ile kapatılacak tıpkısı konu değil. Keşke hemen bu saray danışmanı olsa. Saraydaki danışmanların birçoğu para ile iş takibi yapıyor. Dünyada ne kadar namussuz, hırsız, hilekâr varsa Türkiye’ye geliyor. Türkiye’de bu siyasetçilerin koruması altına giriyor.”

İSMAİL KAHRAMAN’A “DELI” ÇIKIŞI

Ağbaba, şehirlerin kurtuluş günlerinin kutlanmasına karşı olduğunu açıklayan çarkıt TBMM Başkanı İsmail Alp üzere ‘meczup’ nitelemesinde bulunarak şöyle dedi:

“Bu İsmail Alp’ın bugünleri kutlamaması normal. Çünkü Kuvayi Milliyeciler, Atatürk düşmanla savaşırken mermi atarken bunun dedeleri İngiliz mandasına girmek üzere uğraşıyorlardı. İsmail Yiğit ve şürekası aynı biricik kurşun atmadı. İnsan utanıyor. 9 Eylül’ün kutlanmasından, İzmir’in kurtulmasından sen sebep rahatsız oluyorsun? Bunların ünlü tıpkı fesli Düzgüsüz Kadirleri vardı. Bunların hocası o. Hocası ne diyordu ‘Bari Yunan kazansaydı bile böyle olmasaydı’. Bunlar ‘Bari Yunan kazansaydı’ diyenlerin çocukları. Bunların hocası bu. Aynı kayırıcı Kurtuluş Savaşı’ndan neden huzursuz tamam? Tıpkısı kayırıcı Balıkesir, Bursa, Eskişehir’in kurtuluşundan illet erinçsiz tamam, aynı herif İzmir’in kurtuluşundan illet erinçsiz olur? Tasalı olmalarının sebebi bu. Bu beyefendi, Amerika’nın 6’ncı filosu geldiği antlaşma solcu gençler cebin çıkarken, bu 6’ncı filonun uğrunda secde fail takımdandır. Bu beyin maalesef Türkiye’yi müdür anlayıştır.”

“GETİRSİNLER SANDIĞI DERSİNİ ALSIN”

Ağbaba, erken intihap iddialarına ilişik de şunları belirtti:

“Ayrımsız yazar var, AKP’nin sözcüsü. AKP zat söyleyemeyince ona yazdırıyor. AKP’nin MYK’sı sonrası erken intihap olacağına dayalı tıpkısı şeyler söylüyor. Hangi ant istiyorlarsa erken seçime partimiz üstelik amade, ittifakımız de amade. Hodri saha diyoruz, getirsinler sandığı tümce dersini alsın. Bunlar tabiatıyla Kemal Kılıçdaroğlu, tehalüf lideriyken iktidardan fazla gelişim yapıyor. 3600’ü, taşerona kadroyu yaptı, şimdi EYT’yi yapacaklar, gençlerin KYK faizlerini sildi. Buradan çiftçilerimize seslenelim: Ekincilik Güven Kooperatiflerine, Ekincilik Bankası’na borcunuz varsa faizlerini ödemeyin, geldiğimiz dönüş sileceğiz. Esnafımıza sesleniyoruz, esnafımızın de hem itimat kooperatiflerine hem bankalara olan faizlerini sileceğimizi anlatmak istiyoruz.”

Share: