İYİ Fırka Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı Samsun’da yapıldı

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan Yerli Yönetimler İstişare Toplantısı, Samsun’birlikte gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Yerli Yönetimler Başkanı Kavi Ergun ve Kadro Başkanvekili Erhan Idareci, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla dostça fail Ergun ve Yordamlı, elan sonradan partililerle İlkadım Belediyesi ÇAGEM Toplantı Salonu’nda planlı 5. Evcil Yönetimler İstişare Toplantısında ayrımsız araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin borcunun, soylu erki riskleri ve kırılganlığının rastgele güzeşte zaman arttığını söyledi.

Türk Lirası’nın akıbet 4 yılda dünyada en aşkın ayar kaybeden mal birimlerinden biri haline geldiğini öne süren Ergun, “Sâdır odur kim milli paramızın değer kaybı devam edecektir. Para Şişkinliği, TÜİK rakamlarında bile yüzde 80’leri aşmış durumdadır. Türkiye, bugün dünyanın yeryüzü yüksek enflasyonuna eş birkaç ülkesinden birisidir. Bu soylu erki dengesizlikler ve bozulmalardan âlem Türkiye’birlikte dirimlik eşitsizliği her an artmaktadır.” dedi.

İYİ Parti kendisine Türkiye’yi akse konusunda kriz yaratan bu sistemden bire bir dakika evvel kurtarmayı ve güçlendirilmiş vekil sisteme kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Ergun, “Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yarattığı kül bu sorunları, İYİ Parti iktidarında kuvvetli ve kudretli kadrolarımızla bodur sürede çözebileceğimize inanıyoruz. İktidarımızda insanları bahtiyar ve gelecekten umutlu tıpkısı devlet, demokratik ve müreffeh tıpkısı Türkiye’yi mensur edeceğiz. İYİ Tümen yerine mücadelemizin özü budur.” ifadelerini kullandı.

Erhan Maharetli dahi Türkiye açısından sonuç adım eke bire bir seçime gidildiğini söyledi.

Seçimi alamadıklarında daha çok Türkiye’nin cümle değişikliğini tartışmayacağını kaydeden Uz, “Yumruk tıpkısı seçme olacak ama başaracağız ve biz sahadayız, siz sahadasınız. Toplumun çokça dokunaklı şekilde hem sistemi hem iktidarı değiştirmeye yönelik aynı isteği var.” diye niteleyerek konuştu.

Milletin kendilerine muhalefet görevi verdiğini dile getiren Mahirane, “Sorunlarına çevirici olmamız gerekir ve bunu ısrarla yapmamız geçişsiz. Bunu Türkiye Şişman Ulus Meclisinde yapıyorsak, Sedir üyelerinin birlikte bunu yerli meclisinde yapması lazım.” diyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra matbuat kapalı devam eden toplantıya İYİ Parti Samsun Saylav Bedri Yaşar, Evcil Yönetimler Komutan Yardımcıları Burhanettin Kocamaz, Behçet Saatcı ile Mete Adam, İlkadım Belediye Reisi Necattin Demirtaş, İYİ Öğür Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ile Giresun, Kalabalık, Sinop memleket başkanları ve partililer katıldı.Share: