İYİ Öğür Umumi Başkanı Akşener, Bolu’da itfaiye binasının açılışına katıldı Açıklaması

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, “İnşallah 13. cumhurbaşkanı bizim gösterdiğimiz aday olacak, ben ona inanıyorum.” dedi.

Akşener, Bolu Belediyesince Paşaköy Mahallesi’nde yapılan yeni itfaiye aracı binasının açım törenindeki konuşmasında, Ulus İttifakı’nın latif belediye başkanlarının yaptığı çalışmalardan kıvançlı olduklarını söyledi.

Hepsinin haddinden fazla şanlı büyüklenme ortaya koyduğunu belirten Akşener, “Çalmadılar, çaldırmadılar, müsriflik etmediler. Zımnında elde ettikleri beherglas kuruşu üstelik hem konkre hizmete hem dahi kaybolan içtimai ululuk olma anlayışının yanına toplumsal belediyeciliği koydular.” diye niteleyerek konuştu.

İstanbul, Ankara ve başka şehirlerde Bolu’bile olduğu kabilinden itici güzeşte kışta ısınma parasını veren, besin yardımı özne, vatandaşlara dokunarak sosyal belediyeciliği uygulayan yöneticilere teşekkürname eden Akşener, israftan arttırılan rastgele şeyin halka harcandığını anlattı.

“İnşallah 13. cumhurbaşkanı bizim gösterdiğimiz aday olacak, ben ona inanıyorum.” diyen Akşener, hem seçilen cumhurbaşkanının hem bile ortaya sâdır iktidarın, belediyelerde ortaya konulan o iradeyi, çalışmayı, sadeliği ve sosyal celal olma anlayışını devam ettireceğini kaydetti.

Akşener, Sedir Başkanvekili olduğu dönemde, Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan’ın katip uzuv olduğunu aktararak, “Birlikte çalıştık uzun uzun az buçuk. Nedeniyle Bolu amacıyla çoğaltan kalbini bilirim, Bolulular için hayallerini bilirim amma vitesi yükseltmiş gördüm. İki özdek murat etti; dedi ki ‘Meral bacı, masada benim adımı unutma.’ Demin herkesi komaya sokayım; unutmayacağım. İkinci heybetli mesajı; Nureddin Nebati meselesi. Diyor kim ‘Gözünde ışıltı olan abiden haddinden fazla daha gani iktisat yönetirim.’ Akıllıca mu anlamışım? Bunu bile unutmayacağım Tanju başkan.” diyerek konuştu.

Akşener, Özcan’ın sığınmacılarla ilişik konuyu gündeme getirmekte yakın olduğunu söyleyerek, “Türkiye’de bu durumu, bu rahatsızlığı suç duyurusu üzerine kavi haddinden fazla patırtılı çıkaran oldu amma bildirme yüce sesi çıkaran siz oldunuz. arada bir haksız saldırılara, eleştirilere uğradınız ama ego sizin insani yanınızı bilirim, dolayısıyla boşaltmak istediğinizi, nereye dikkati girmek istediğinizi alim biri yerine.” ifadelerini kullandı.

Bütün siyasal partilerin sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ait konkre ve vazıh deklarasyonları olduğuna aktaran Akşener, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta içerisinde sığınmacılara dair konkre programımızı açıkladık. Hesabına ‘Milli Kafile Doktrini’ dediğimiz, 3 yıl içerisinde Türkiye’deki bütün sığınmacıların memleketlerine gönderilmesini planlayan, bunun için Avrupa Birliği, Amerika, Rusya ve Esad karışma girmek amacıyla herkesin masaya oturduğu, bu yükü takkadak Türkiye’nin çekmeyeceği planı, programı paylaştık. Sizlerin bile mankafa bildirimleri olursa bunun güncellemeleri bitmeme edecek.”

Atatürk’ün sevdiğini anlatım ettiği “Selanik” türküsü eşliğinde sürdürdüğü konuşması sırasında duygulanan Akşener, şunları kaydetti:

“Bizlere Rumelisi’nden Anadolu’suna ayrımsız ruhu bırakan, bu cumhuriyeti kuran ve bizlere gönül eden, tek vatandaşını fark etmeyen, zenginine fakirine vekil, fakirini kollayan, demokrasiyi misyon seçmiş o insana bu kadar hakaret edilirken, onunla bu büyüklüğünde mücadele edilirken, ona bu kadar butlan edilirken ara sıra kendime soruyorum; ey Meral Akşener, konusunda düşeni adına getirebildin mi? Arada Sırada söylüyorum, ey balaban herif Atatürk! Mustafa Kemal Ağır, bizleri affet. Amma alay olsun, sana kasem olsun, bu ülkenin insanlarını senin kabil bir arada, birbirine düşürmeden birlikte tutacağımıza küçümseme veriyorum. Manevi nezdinde saygıyla sevgiyle hürmetle eğiliyorum. Tanrı hakeza türküleri tıpkı elan söyletmeyi Türk’e yıldız etmesin diyorum.”

Özcan’dan cumhurbaşkanlığı adaylığı talebi

Bolu Belediye Başkanı Özcan birlikte belediye yerine ekonomilerini haddinden fazla gani yönettiklerini, içtimai yardımlar alanında da çokça bereketli işler yaptıklarını belirterek, yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Altılı masanın ortak reisicumhur adayı belirlemesi konusuna değinen Özcan, “Beraber altılı ganyan masa olarak herhalde isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Toplum kendisine bekliyoruz. Orada dahi öz olursa Bolu’dahi dahi ayrımsız kardeşiniz var. Diploması var. 8 almanak fehamet deneyimi var, milletvekilliğinden. Girdiği sonuç 5 seçimin hepsini nail sükse öyküsü üstelik var. Aklınızın aynı kenarında bulunuversin Sayın Umumi Başkanım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Akşener ve Özcan, itfaiye aracı elbisesi giyerek dualarla eşliğinde binanın açım kurdelesini kesti.

Akşener, henüz sonraları Bolu Dağı’nda tıpkı otelde partililerle basına mecbur toplantıda aynı araya geldi.Share: