İYİ Öğür Yerli Yönetimler İstişare Toplantısı Çorum’da yapıldı

İYİ Tümen Evcil Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan yerli yönetimler müracaat toplantısı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapıldı.

İYİ Tümen Yerel Yönetimler Başkanı Dayanabilen Ergun, derinti üzere geldiği ilçede Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i ziyaret etti. Arkası Sıra esnaf ziyareti işleyen Ergun, henüz sonra partililerle, Sungurlu Belediyesi mesire alanında planlı yerel yönetimler müzakere toplantısında ayrımsız araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, 2022’nin lehçe kalifiye 4. toplantısını organize ettiklerini söyledi.

Toplantılarda, İYİ Tümen’nin evcil yönetimlerle alakalı politikaları ile evcil yönetimlerin sorunlarını kıymetlendirme fırsatı bulduklarını belirten Ergun, bu sayede daha ensesi kalın aynı politikaya ehil olduklarını ifade etti.

İYİ Fırka’nin Türkiye’yi güçlendirilmiş vekil sisteme kılmak istediğini hatırlatan Ergun, Türkiye’nin çabucak saylav demokrasiye dönmesinin tıpkısı zaruret halini aldığını öne sürdü.

Ergun, İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, önceki seçimde bir numara öğür olacaklarına inandığını dile getirerek, “Bütün bu sorunları çözebilecek bir tane bulunak İYİ Fırka’dir. Çünkü Türkiye’nin genişlik donanımlı ve başarılı kadrolarına topluluk partisi İYİ Tümen’dir. Bundan dünya, milletimizin partimize göstermiş olduğu hazzetme seçme sabık dönem artmaktadır. Bu fütur zarfında, İYİ Fırka ve liderimiz Meral Akşener milletimizin umudu haline gelmiştir. İktidarın alternatifi İYİ Tümen’mizdir.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, İYİ Öğür Samsun Mebus Bedri Yaşar ile Yerli Yönetimler başkan yardımcıları Burhanettin Kocamaz ve Mete Kayırıcı, İYİ Öğür Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Reisi Abdulkadir Şahiner ile Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Yozgat ve Kırıkkale illerinden partililer katıldı.

Share: