İyi Partili Cesur’un Dinlediği Emekli: “Kendilerini Zengin Ettiler. Emekliler Ölsün Diyorlar… Allah Aşkına Bizi Kurtarın”

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Bıçkın, Isparta’de vatandaş ve esnafı dinledi. Zahmetli bire bir kadın, “Bir an ilk seçme olsun evet. Kendilerini varlıklı ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim yekpare yaşacağımız yaşımız, senelerce çalıştık çalıştık ama yaşayamıyoruz. Cenabıhak aşkına bizi kurtarın. Tasavvur Kurum’un eline betik verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diyerek. Bire Bir cevap çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Haddinden Fazla edisyon durumdayız. Ruhum da kaba, kalbim üstelik. Umudum yok. Yarı haris yatıyorum, yarı tok. Emeklilerin geneli öyle” diye ağrı yandı.

İYİ Öğür Isparta Saylav Aylin Bıçkın, Isparta şekil ilçede pazarda esnaf ve vatandaşı dinledi. Yürekli’a iklim ve ilçe teşkilatıları zevcelik etti.

“4 BİN LİRAYI ÇIKARACAĞIM DİYE CANIM ÇIYOR PAZARDA”

Tıpkı vatandaş, “30 teklik sigara parası var cebimde. Alım Satım harici on paralık bire bir özdek göremiyorum. Akşama kadar hoppadak elan eskimemiş paketlemek aldım onu yedim. On Paralık bire bir şeyim namevcut amma şükür Cenabıhak’ıma. Boşandım. Eşim çekti gitti 7 aylık evliydim. Cesaret çektim 50 bin teklik şu an 70 bin teklik borcum var. 4 bin lirayı çıkaracağım diye canım çıkıyor pazarda… İcraya gönderdiler, konfigürasyon yaptık” dedi.

İYİ Partili Kabadayı ise hem el başkanının hem birlikte özlük bildirişim bilgilerini vererek ellerinden geleni yapacağını söyledi.

“GARAZ KURUM’UN ELİNE TEZKERE VERDİK ‘ÖDEYEMEYECEĞİZ’ DİYE. BİR CEVAP ÇIKMADI”

Aynı zor, İYİ Partili Külhanbeyi’a şunları söyledi:

“50 teklik aksata yapabildim imkanımız bulunmayan ki. Kasaptan ayrımsız molekül alamıyoruz. Bu akşam dolma var. İçinde kıyma bulunmayan. Zahmetli kayırıcı 3 bin 500 teklik ile şüphesiz takanak? Ben elbet alacağım? Bunu bu hale getirdiler… İliklerimizi husus ettiler. Bire Bir an önceki intihap olsun ya. Kendilerini zengin ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim birlik yaşacağımız yaşımız, senelerce çalıştık çalıştık ama yaşayamıyoruz. Tanrı aşkına bizi kurtarın. Hedef Kurum’un eline mektup verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diye niteleyerek. Bir karşılık çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Haddinden Fazla pres durumdayız. Ruhum üstelik aynasız, kalbim de. Umudum namevcut. Nısıf haris yatıyorum, nısıf tok. Emeklilerin geneli öyle. Emeklileri niçin ele almıyorlar? Yabancılara bizden haddinden fazla ayar veriyorlar. Bu yabancıları siz gelince gönderin istemiyoruz. Çanakkale’dahi şehitlerimizi görsünler.”

“2023’TE GÖRÜŞECEĞİZ”

Zihayat benzeri koşa, “Benim babam fellah amma artık üretemiyor. Yani kısıtlanmış üretiyor. Gübre da alamıyoruz” dedi. İYİ Partili Korkusuz’un “Seçimi bekleyin” sözü üzerine, “Biz üstelik onu bekliyoruz doğrusu. 2023’te görüşeceğiz” dedi.Share: