İzmir haberi! 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu’na rekor katılım

İZMİR’İN kurtuluşunun 100’üncü yılı onuruna İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından planlı 10’uncu Arsıulusal 9 Eylül İzmir Nısıf Maratonu şişman heyecana tayf oldu. Rekor katılımla üç bin kişinin bidayet aldığı yarışı erkeklerde İstanbul BBSK’dan Sezgin Ataç, kadınlarda Bursa BŞB’den Sümeyye Erol kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10’uncu Arsıulusal 9 Eylül İzmir Nısıf Maratonu rekor katılımla gerçekleşti. Üç bin kişinin yarıştığı maratonda birinciliği erkeklerde İstanbul BBSK’dan Sezgin Ataç, kadınlarda Bursa BŞB’den Sümeyye Erol elde etti. Umumi klasmanda erkeklerde Kenyalı Sang Bernad Charıuyot ikinci, Etiyopya’dan Fetene Alemu Regasa üçüncü oldu. Kadınlarda Kasımpaşa Kulübü’nden Sabriye Güzelyurt ikinci, Mardin Belediyesi’nden Fatma Zayıf ise üçüncü namına koşuyu tamamladı.

ÖDÜLLER VERİLDİ Cumhuriyet Altını Meydanı – İnciraltı – Cumhuriyet Meydanı güzergahında koşulan nısıf maratonda umumi bölümleme rical ve kadınlar, umumi bölümleme Türk ayvaz ve kadın sporcuların yanında 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59 ve 60-64 gözyaşı gruplarında dereceye girenlere kupa ve ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Cahillik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman verdi.”COŞKUMUZU PARÇALANMAMIŞ TÜRKİYE’YE GÖSTERDİK”Etraflı bire bir bölüm geçirdiklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Ertuğrul Liva, “Kuruluşun ve kurtuluşun haset 9 Eylül’de coşkumuzu tamlik Türkiye’ye gösterdik. Bu kutlamalar kapsamında yarı maraton bile vardı. Arsıulusal koşuya katılan sistem 100. sene duygusunu yaşadı. 100 yıl ilk kurtuluşa lacerem aynı kadem atıldıysa, barışın yaşanacağı ikinci yüzyılın ilk adımını gene İzmir’den adamakıllı insanlarla beraber attık” dedi.”GÖRKEMLİ ETKİNLİKLER OLDU”İzmir Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Kağan Orhunbilge, 10’uncusu düzenlenen 9 Eylül Yarı Maratonu’nun heyecanını yaşadıklarını belirterek, “İzmir’in kurtuluşunun 100. yılında haddinden fazla şişman aynı coşkuyla koştuk. Benzeri hafta boyunca gösterişli etkinlikler oldu. Mecmu Türkiye’ye imge verici görüntüler yaşattık. Nısıf maratona bile katılma rekor düzeyde oldu. Bu manalı günün anısına madalya ve kupalarımızla katılımcılara sunturlu tıpkısı dürü vermiş olduk” diye konuştu.”HALK SPORA İLGİSİNİ GÖSTERDİ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman ise, “Bu hafta boyunca bütün İzmirliler ile bütün birlikte hararetli 100 sene kutlamalarına kuma olduk. Seçkin geçen yıl geliştirerek düzenlediğimiz koşularda İzmir halkı spora olan ilgisini tekrar gösterdi. Çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

– İzmir

Share: