İzmir yerel haberleri | İzmir’deki Bitlis Lansman Günleri’nde Tatvan standına dokunaklı rabıt

İzmir’de bu yıl 5.’si düzenlenen Bitlis Lansman Günleri’nde vatandaşlar Tatvan standına çetin deste gösterdi.

İzmir Karşıyaka Bostanlı Ahzüita Alanı’nda açılışı yapılan ve 24 Ekim Pazartesi günü sonuç bulacak Bitlis Lansman Günlerinde Tatvan Belediyesi ve Tatvan Kaymakamlığı standını binlerce güç müzakere etti. Vatandaşların ve tören düzeni üyelerinin ciddi demet gösterdiği Bitlis Tanıtım Günlerinde Şehremini Mehmet Emniyetli Geylani, bu cins organizasyonların Bitlis’in tanıtımında büyük katkı sağlayacağını söyleyerek memnuniyetini dile getirdi.

Komutan Geylani, “Pandemi nedeniyle 2 yıldır düzenlenmeyen Bitlis Tanıtım Günleri sayesinde hem İzmir’deki Bitlisli hemşerilerimizin memleket özlemini gidermiş olacağız hemde İzmirli vatandaşlarımıza memleketimizi layıkıyla tanıtacağız. Lansman günlerini görüşme edenler Bitlis’in kültürünü, yemeklerini, yerli mahsullerini ve hatta havasına bu fuar sayesinde kavuşmuş olacaklar. Hemşehrilerimizin aynı nebzede olsa sıla özlemini giderebildiysek hangi bahtiyar bize” dedi.

İzmir’deki lansman günleri 24 Ekim Pazartesi sonuç bulacağını ifade fail Komutan Geylani, “Bu süre içre İzmir ve yakın çevresinde faal Bitlisliler ile İzmir halkı fuar alanını musahabe ederek Bitlis’i henüz yakından aşinalık fırsatı yakalayacak. Yekpare vatandaşlarımızı doğunun incisi Tatvan standına bekliyoruz’ dedi. – BİTLİS

Share: