Jorge Jesus: “Benim amacıyla önemli olan oyuncuları hem bireysel hem de ortaklaşa namına geliştirmek”

MKE Ankaragücü galibiyetinin peşi sıra mütekellim Fenerbahçe teknik direktörü Jorge Jesus, “Benim üzere önemli olan oyuncuları hem ferdî anlamda geliştirebilmek hem de ortaklaşa olarak yetiştirmek” dedi.

Spor Mabat Süper Lig’in 10. haftasında Fenerbahçe, MKE Ankaragücü’nü deplasmanda 3-0 aşınmış etti. Müsabakanın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında mütekellim Fenerbahçe teknik direktörü Jorge Jesus, “3-0’lık skora baktığınız devir abat tıpkısı galibiyet kabilinden görünüyor fakat bayındır bire bir yengi olmadı. Maçın ilk yarım yamalak saati dengeliydi. Rakibimiz bizi kendi nısıf sahamıza hapsetti. Amma defansif organizasyonumuzda kuvvetliydi. 2-0’lık skoru yakaladık” diye konuştu.

Talepkar bire bir ustalık direktör olduğunu vurgulayan Jesus, “Arada Sırada sakınım kulübesinde damarsız gözüküyorum. Oyuncular pozisyonel tıpkı yazık yaptıysa sinirlenebiliyorum. Belirttiğim üzere taktiksel namına bütün bereketli olmalarını istiyorum. Onlar bile benim hangi istediğimi anladıkça daha iyiye gidiyorlar. Benim üzere koca olan oyuncuları hem ferdî anlamda geliştirebilmek hem üstelik ortaklaşa yerine geliştirmek” ifadelerini kullandı.

“Henrique aceleci olsaydı dünyanın yeryüzü gani savunmacılarından biri olurdu”

Gustavo Henrique ve Crespo’ya ait soruyu yanıtlayan Jesus, “Henrique, evvel geldiğinde adaptasyon anlamında müşkülat yaşadı. O Flamengo’dahi düzenli olarak oynamıyordu. Öyle olsaydı almamız bu büyüklüğünde macerasız olmazdı. Sahada görüyoruz kim o şişman bire bir oyuncu. Onun seçme şeyi bereketli değil. Temsil hızlı değil. Anca olsaydı dünyanın en ferah savunmacılarından biri olurdu. Performansını konusunda koyarak gösteriyor. Crespo bile son maçlarda ongun oynuyor. Crespo ve Gustavo’nun benim dediklerimi anlaması daha kıytırık oluyor. Tıpkısı dili konuşuyor olmamız bu işi kolaylaştırıyor. Portekiz Milli Takımı’nda onun (Crespo) pozisyonunda iyi oyuncular oynuyor. Portekiz milli takımında oyalamak print mahdut değil. Amma Crespo bile gelişiyor” açıklamasında bulundu. – ANKARA

Share: