Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Mutasavvıf Ömer: “İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Plato köyünde oturan ve ‘Sofi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Polat, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca adlı şarkıcı Justin Bieber’a teşekkür ederken “İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la tıpkı öz içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine başmaklık lokal kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle özen çeken Ömer Polat’in görüntüleri, 8 sene önceki toplumsal medyada düz almıştı. ‘Mutasavvıf Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Çelik, görüntülerle birlikte ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve çevre illerin beraberinde İran ve Irak’tan dahi düğünlerde ‘halay başı’ olması için tekâlif almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri özürlü 10 çocuğu olan Ömer Polat, geçen yıl kanser hastalığı zımnında eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Seçkin yerden çağırma üzere evine gelen misafirlerin ısrarı üzerine baştan düğünlerde vadi almaya başlayan Polat’in halay performansı ise dansıyla adlı Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Ünlü şarkıcı, Islam Gizemcisi Ömer’in halay müziği namına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi kâin Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini belirten Çelik, “İlk kendisine ünlü sanatkâr Junstin Bieber’a beni böyle bire bir videoteyp ile bahtiyar ettiği için namına teşekkürname ediyorum. Özel adına araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Gittikçe kendime ilişik bir nice dans ve halay figürü birlikte öğrendim. Düğünlerde yaptığım sıra dışı halaylar birçok içtimai medya hesabında paylaşıldı. Hoppadak Şemdinli’den değil, bundan sonra ensiz dışından üstelik öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde kat itmam arttı. Eşimi kaybettikten sonra düğünlere meydanlık verdim. Vatandaşların ısrarları konusunda yeniden mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından da bir nice sevenim var. Ancak ünlü hanende Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına haddinden fazla bahtiyar oldum, haddinden fazla sevindim. Buradan Kanadalı hanende Junstin Bieber’a çokça teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la tıpkısı çay içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: