KAHRAMANMARAŞ – Martir çocuğuna sürpriz doğum günü kutlaması

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, yarıcı terör örgütü mensubu teröristlere yönelik operasyonda martir olan Jandarma Uzatmalı Çavuş Kağan Duyğal’ın oğlu Mustafa Sert, 13. yaş gününde unutulmadı.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi, Kahramanmaraş Halas Spor Kulübü’nde ileri uç oyuncusu oyuncusu olan Mustafa Sert Duyğal’a idman yaptığı sahada şaşırtı veladet haset kutlaması yaptı.

Sürpriz karşısında aynı müddet şaşkınlık hareketli ve kendisi için hazırlanan tevellüt haset pastasındaki mumları üfleyen Mustafa Sert, Onikişubat İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli ile pastasını keserek bando arkadaşlarına ikram etti.

Mustafa Berk Duyğal, gazetecilere, şaşırtı karşısında berenarı şaşırdığını belirterek, düzenleyenlere teşekkürname etti.

Kaymakam Keçeli üstelik şehitlerin geride bıraktığı evlatlarının kendilerine bırakılan bildirme şişman sevimli olduğunu belirtti.

Derneğin girişimleriyle şehidin ailesi ve kaymakamlık yerine hakeza bir şaşırtı hazırlamaya karar verdiklerini anlatan Keçeli, “Şehitlerimizin emanetlerinin başımızın üzerinde yeri var. Milletimizin genişlik kızıl varlıklarından benzeri tanesi onlar. Zaman bile Sert’e güzelce ayrımsız şaşırtı oldu. İnşallah Sert kardeşimiz ve sair sportmen kardeşlerimizin devletine, vatanına, milletine ve ailesine faydalı şiddetli insanlar olmasını diliyoruz.” dedi.

Dernek Başkanı Mehmet Mualla Küpe Çiçeği da geleneksel hale getirdikleri mevlit haset kutlamalarına bitmeme ettiklerini belirterek, çocukların ayrımsız müdrike mutluluğuna ortak olabilmenin kendilerine çalım verdiğini söyledi.

Share: