Kar kalınlığının 4-5 metreyi bulduğu yolda dokuz canlı himmet

Kar kalınlığının 4-5 metreyi bulduğu yolda pek çalışma

Çığ riski ve güç tipiye karşın başlatılan karla savaşım çalışması devam ediliyor

MUŞ – Muş’un Hasköy ile Bitlis’in Mutki ilçeleri arasında kâin güvenlik yolunda çığ riski ve yavaş tipiye rağmen başlatılan karla uğraş çalışması bitmeme ediliyor.

Hasköy ve Mutki ilçelerini birbirine bağlayan, çığ ve tipi dolayısıyla sürekli kapanan düzenlilik önünde açım ve teşmil çalışmaları sakır sakır devam ediyor. Kar kalınlığının kayran vadi 4-5 metreyi bulduğu bölgede Karayolları 113. Bölüm Şefliği karla mücadele ekipleri çığ riskine karşın el teşmil ve açım çalışmasına yavaş himmet harcıyor.

Karayolları 113. Yazıhane Şefi Mehmet Kutsi Andiç, tipi ve çığ riskine karşın vatandaşların şen seyahat etmesi için çalışmaların sakır sakır bitmeme ettiğini belirterek, “Karayolları 113. Büro Şefliği ekipleri yerine vatandaşlarımızın şen tıpkı şekilde yolculuk edebilmeleri için 7/24 ulaşım hizmeti vermekteyiz. Özelikle Muş-Mazeret ile Muş-Mutki kişmiri yollarında tipi ve çığa karşın ekiplerimiz karla mücadele çalışmalarına bitmeme ediyor” ifadelerini kullandı.

Sabah açtıkları yolun meridyen düzlemi çığ ve tipi zımnında esasen kapandığını belirten iş makinesi operatörü İdris Karakan ise “Şu zaman Bitlis-Muş uğrunda çalışıyoruz. Sakil tipi ve çığ tehlikesi var. Biz açıyoruz çığ düşüyor. Yine dönüp çığın düştüğü yeri açıyoruz. Bu yolda kısaca 3-4 kilometrede çok çok tipi oluyor. zaman zaman vatandaşlar burada yatık kalıyor. Tipi nedeniyle bazen kesimlerde düzlük meydan 6 metre kar kalınlığı birikiyor. Zor şartlarda çalışıyoruz. Vatandaşların mağdur olmaması üzere elimizden geleni yapıyoruz. Sabaha alın saat 05.00’te bu yolu açtık ancak meridyen düzlemi döndüğümüzde esasen çığ düşmüştü. Yolu ulaşıma açtık ancak çığ tehlikesi devam ediyor” dedi.

Share: