Kara yollarında boyut

Yağız yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kilolu gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün el durumu bültenine bakarak, Küçük Asya Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım başka istikametten iki yönlü sağlanıyor.

TEM Otoyolu’nun Trap-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 21.00-07.00 saatlerinde her iki istikamet kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşıma gayrı istikametlerden iki taraflı müsaade verilecek.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Şimal-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzlerinin bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması nedeniyle muvasala mukassem yolun bire bir bölümünden iki cepheli bitmeme ediyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları dolayısıyla İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala ayrıksı istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle erişim bölünmüş yolun tıpkısı bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sakarya- Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerinde üstyapı bakım ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle ulaşıma Sakarya istikametinden iki yönlü müsaade veriliyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin hizmet, onarım ve saflık çalışmaları nedeniyle saat 18.00’e kadar Kastamonu-Çankırı istikametindeki iyi tüpte muvasala yegâne şeritten sağlanacak.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünelde yapılacak faaliyet-elektronik sistemi bakım ve tamir çalışması cihetiyle 16 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma bir tane şeritten kontrollü müsaade verilecek.

Fethiye- Söğüt yolunun 0-9. kilometrelerindeki sathi şümul çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Share: