Kara yollarında durum

Yağız yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde sürücülerin kilolu gitmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün misil durumu bültenine bakarak, Rum Otoyolu’nun Çamlıdere- Kızılcahamam kavşakları 1-3. kilometrelerinde, Buğralar Köprüsü’ndeki genleşme derzi tamir çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı. Bu bölgede erişim Ankara istikametinden iki taraflı sağlanıyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil) Ulucak-Karasuluk kavşakları (Belkahve Tüneli) 2-4. kilometrelerindeki hizmet ve tamirat çalışması sebebiyle İzmir ve İstanbul yönlerinde sol ölçülü şeritgiller trafiğe kapatıldı.

Selçuk-Şürekâ- Ziyalı yolunun 0-3. kilometrelerindeki üstyapı yenileme çalışmaları zımnında muvasala kontrollü sürdürülüyor.

İstanbul- Kocaeli Celal yolunun 52-58. kilometrelerinde 22.00-06.00 saatlerinde yürütülecek üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında sürücüler taraf yola yönlendirilecek.

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale- Savaştepe Otoyolu Projesi’nin Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü karışma) kesimi Lapseki-Çanakkale Otoyolu kavşaklarındaki hizmet ve onarım çalışması cihetiyle Çanakkale ve Malkara yönlerinde sol şeritler trafiğe kapatıldı.

Nevşehir-Ürgüp- Kayseri yolunun 14-20. kilometreleri ile Fethiye-Seydikemer- Korkuteli yolunun 0-4. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla muvasala bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Siverek- Adıyaman yolunun 6, Akçadağ- Darende yolunun 40-43. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Arhavi-Hopa-Dik yolunun 31-32. kilometrelerinde Osmaniye ve Çamdere köprülerindeki (Kemalpaşa kaza geçişi) derz tamir çalışması zımnında saat 17.00’ye kadar muvasala biricik şeritten kontrollü devam edecek.

Share: