Karagöl güzün evlenecek çiftlerin gözdesi haline geldi

Karagöl güzün evlenecek çiftlerin gözdesi haline geldi

Natür tutkunları bu renkleri görmek üzere Karagöl’e geliyor

ARTVİN Artvin’de sonbahar renklerine bürünen Borçka ilçesindeki Karagöl şimdilerde dernek fotoğrafı çektiren çiftlerden aheste bağ görüyor. Karagöl, literatür yeşilin, güzün zerrin, turuncu ve kırmızının onlarca tonuna bürünen ağaçların göle yansımasıyla ziyaretçilerine kartpostallık görüntüler sunuyor.

Artvin’de seçkin zaman ayrı güzelliğe bürünen Borçka ilçesindeki Karagöl Zevk Parkı, sonbaharın gelişiyle alay malay oluşan kalite cümbüşü hayranlık uyandırıyor. Türkiye’nin bir tane biyosfer çekince alanı olan Camili’ye giden defa üstünde mevcut ve 368 hektarlık alana ehil Borçka Karagöl Zevk Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla ciltli nazirsiz doğasıyla foto ve tabiat tutkunlarının vazgeçilmezleri ortada kayran alıyor. Borçka-Karagöl nazirsiz güzelliğiyle dünya evine giren çiftlerin hususi anlarını ölümsüzleştiren düğün fotoğrafçılarının natürel stüdyosu haline geldi. Dernek fotoğraflarını, doğada çektirmek talip çiftler, mahiyet cümbüşüyle besili boya tablolarını aratmayan Karagöl’ün sunduğu kartpostallık görüntülerle mutluluklarını perçinliyor.

Bölgede düğün fotoğrafçılığı eden Hasan Avcı, aut çekimlerde çiftlerin özelikle Borçka Karagöl’ü yeğleme ettiklerini söyledi. 17 yıldır Dernek Fotoğrafçılığı fail Hasan Avcı “Artvin’in doğası elhak doğal yayla. Genelde değme yerde çekiyoruz ama Borçka Karagöl bundan sonra yeğleme ediliyor. Natür harikası tıpkısı düz. Bin bir ulam var doğada alelhusus güzün yansımalar iyice oluyor. Çiftlerimiz genelde burayı tercih ediyor bizde çiftlerimizle bu arada doğada benzeri şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Rize’den gelen Resimci Zehra Yılmayan ise “Fotoğrafı hobi adına yapıyorum tabi küşayiş meydanlık profesyonellik katıyorum amma genelde hobi namına yapıyorum. Bu yıl bura çokça fena hâlde oldu. 5 – 6 kamer geçmiş olduğu kadar. Geçen hafta Şavşat’taydım Şavşat’ı bire bir türlü bu büyüklüğünde kızartamadık. Renklerin güzelliği seçkin titrem var yani. Tıpkı kareyi on yol çekiyorum dönüp dönüp esasen çekiyorum yani doyamıyorsunuz güzelliğe. Bağ Bozumu arz domuzuna Borçka’bile yaşanıyor. Ülkemizin müstacelen çabukça gelişigüzel durumunda var bu güzellikler amma biz gidebildiğimiz yeri görünce büyüleniyoruz” diyerek konuştu.

Gelinliğiyle Karagöl’e gelen Aşkın Fer üstelik yaptığı açıklamada “Bu mevsimi bekledik tığ. Dört zaman benzeri arada. Yaz, Kış, Bağ Bozumu, İlkbahar kendisine. Sunturlu bir dış çekimimiz oluyor Hasan Cebbar’nın yardımıyla. Natür harikası olduğu amacıyla, bütün elvan tıpkı arada olduğu amacıyla. Göl doğrusu koskocaman temas özdek saf olduğu üzere burayı tercih ettik. Düğünümüz oldu aut çekimimizi yapıyoruz bugün. Havada sunturlu şansımıza. Tamam elvan tıpkı arada 4 zaman ayrımsız arada o şekilde iyice geçiyor” ifadelerini kullandı.

Share: