Karışık hayvanlarına yemleme verildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaban hayvanları amacıyla Nemrut Kalderası ve Nemrut Krater Gölü çevresine ağızotu bırakıldı.

Tatvan Belediyesi ile Arama Istirdat Derneği (AKUT) Bitlis Temsilciliği tarafından organize edilen aktiflik kapsamında, kış şartlarından kıran araç bulamayan hayvanat için Nemrut Kalderası ve Nemrut Krater Gölü çevresine tahminî ayrımsız titrem kayıt ve ağızotu konuldu.

Tatvan Belediyesinde vazifeli veteriner doktor Misil Durmuş, çalışmaların mukannen aralıklarla değişik bölgelerde devam ettiğini söyledi.

Dünyanın ikinci en nazik krater gölü çevresinde yaban hayvanlarını ahretlik çalışması yürüttüklerini kaydeden Durmuş, bir zamanda eğlenceli aralıklarla kaymakamlık merkezindeki sahipsiz zooloji üzere belirlenen alanlara abla bıraktıklarını aktardı.

AKUT Bitlis Temsilcisi Fevzi Epözdemir ise “Gönüllülerimiz ve Tatvan Belediyesi bünyesindeki arkadaşlarımızla çandır hayvanları için burada doğaya yem bırakıyoruz. Nemrut Yanardağ Ağzı Gölü çevresinde belirlediğimiz noktalara bire bir titrem civarında ağızotu bıraktık. Burası Türkiye’nin sunma çok kar alan bölgelerinden biri. Havalar soğudu ve yağışlar başladı. Bu nedenle çalışmalarımızı başlattık. Bu çalışmamız ayrımlı bölgelerde aralıklarla devam edecek.” diye niteleyerek konuştu.

Share: