Karısını öldüren şahsa önce duruşmada müebbet

Karısını öldüren şahsa geçmiş duruşmada müebbet

Rize’birlikte eşini zedelenmek ederek öldüren isim önce duruşmada müebbet hapishane cezası ile cezalandırıldı

RİZE Rize’üstelik eşini darp ederek öldürdükten sonra bilge karşısına sâdır nefer ilk duruşmada ağırlaştırılmış müebbet ve 5 sene 1 ay delik cezasına çarptırıldı.

10 Haziran 2022 tarihinde 32 yaşındaki eşi Heyecan Dursun’u darp ederek fotoğraflarını çektikten bilahare eşinin annesine ve arkadaşlarına gönderen Ramazan Dursun hazırlanan iddianamenin ardından Rize Ağır Ukubet Mahkemesi’nde ‘Eşe alın isteyerek ezinç çektirerek öldürmek, cerh ve hususi hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ilk defa bilge karşısına artık. Eşini çarpma ederek öldüren Ramazan Dursun mahkemeye mevkuf olduğu Giresun Espiye L Tipi Tutkun Ukubet evinden getirildi. Duruşmaya antrparantez maktul Dinamit Dursun’un Avukatı Yağmur Ant, annesi Kâm Sıkıntı, Babası Mehmet Sancar, koca kardeşi Yasin Sançar, katilin ağabeyi Ahmet Dursun, annesi Ferişte Dursun ve engelli kardeşi Hızır Dursun ile avukatı Fatma Fatoş Karaosmanoğlu’nun beraberinde maktul Dursun’un arkadaşları ve yakınları katıldı. Mahkemede olayın yaşandığı aktarılma eşinin kendisini aldattığı yönünde vehim yaptığın ifade fail Ramazan Dursun “Akşam Ezanı eve gittiğimde sebep çalıştığım spor salonuna uğramadığını sordum. O da bana orada erkeklerin olduğundan saraka ederek rahatsız olduğu üzere gelmediğini söyleyince ego bile beni aldatıp aldatmadığını sordum. Bu sebeple aramızda ağız dalaşı artık, eşim bana kesinlikle beni aldatmadığını söyledi, ancak ego sinirlenerek 2 tokat attım ve evimizde bulunan abes aynı odaya geçip az buçuk yaman kullandım. O esnada evimize polisler geldi” dedi.

“Özür diledi ve özrünü kabul ettim”

Polislerin eve gelmesiyle balkonda ki hint kenevirlerinin yakalanmasından korktuğunu ve tartışmanın elan bile büyüdüğünü sözlerine ekleyen Dursun “Eşim KADES ihbar butonuna basmıştı. Evimin balkonunda bir iki üs hint keneviri bulunduğu için polislerin bunları bulması halinde başımın derde gireceğini fikren eşime kızdım. Sonrasında eşim benden özür diledi ve özrünü akseptans ettim. Ancak ego hem belen ağrısından etraf doktorun bana yazdığı kısık ruhsal ilaçlarından önerilenden fazlasıyla içmiştim. Hem dahi alkol içtim” ifadelerini kullandı.

Önce 3 tokat bilahare 5 print atmış

Eşi ile barıştıktan sonraları aynı yanaşma olduğunu ancak ispirto ve uyuşturucunun etkisiyle yakınlaşmanın gerçekleşemediğini, bu esnada öldürdüğü eşi Heyecan Dursun’un kendisine ‘Senin de adamlığın bu büyüklüğünde’ dediğini öne süren Gaddar Dursun “O esnada eşim ile aramızda aynı yakınlaşma oldu, ancak ego hem metal haplardan içtiğimden hem birlikte yaman ve etil alkol içtiğimden şevkim uyanmadı. Akak odasından çıkıp gene gereksiz odaya giderken eşim hatırladığım kadarıyla bana “senin üstelik erkekliğin bu büyüklüğünde” şeklinde bire bir tekmil kurdu. Ben buna çok sinirlendim, eşime bana hangi söylediğini sordum. Fakat eşim bana rastgele özdek söylemediğini söyledi. Sonrasında etil alkol içmeye bitmeme ettim. Ayrımsız meydanlık eşim mutfaktayken tekrardan mutfağa gidip bana hangi söylediğini sordum, değme şey söylemediğini söyleyince bir tokat attım. Sonrasında ayrımsız tokat daha attım. 3. Tokadı atınca bana söylediğini kendisi da beyan etti. Ego buna çokça sinirlendiğim üzere 5 kere el attım. Yumruklardan birisi kulağına, ötekisi çenesine, üçü de kafasına geldi. O esnada benim bulunduğum boş odadaydık. Eşim yere beyin benzeri süre sonraları yaptığıma pişman oldum ve bıçakla kişi kendime engel verdim” şeklinde konuştu.

“Cezama razıyım gerekirse kendimi öldürürüm”

Karısını çarpma ettikten sonraları foto çektiğini ve kendisine üstelik oğlunun foto çekmesini istediğini savunmasına ekleyen Dursun konuşmasının devamında “Sonrasında ağabeyimle konuşmadığım amacıyla eşimin fotoğrafını çekip kişi fotoğrafımı bile oğlum Recep’e çektirerek Ebru Pursa isimli ev dostumuza ne halde olduğumuzu izah etmek amacıyla gönderdim. Sonrasında eşim kalkınmak istedi fakat eksiksiz namına doğrulamayınca ona yardım ettim ve kendisini hastaneye geri bırakmak istediğimi söyleyince başımın belaya girebileceğini söyleyerek talebimi reddetti. Kendisini akak odasına götürmemi istedi, ben da onu kucağıma aldım ancak alkollü ve mızrap konu etkisi altında olduğumdan yatak odası girişinde ayağım takılınca eşimle birlikte düştük. Sonrasında onu yatağına yatırdım ve müzik dinlediğim odaya kavrayışsız döndüm. Aynı süre sonra oğlum Recep ‘anneme bir husus oldu’ diye niteleyerek yanıma gelince eşimin yanına gittim. Eşim o esnada canlıydı, başını kucağıma alarak odada yaptığımdan çokça pişman ergin şekilde ağladım. O esnada de polisler geldi. Ego eşimi bile bile öldürmedim, eşimi çok seviyordum. Yaptığımdan hava pişmanım. Cezama razıyım icabında kendimi öldürürüm” ifadelerini kullandı.

“Babamın mutfaktan bıçak aldığını gördüm”

Acımasız Ramazan Dursun’un 16 yaşında ki oğlu Recep Dursun ise babasının kendisine ve annesine kimi vakit sürat uyguladığını anlatım ederek “Babam o akşam ezanı eve geldiğinde sinirliydi. Anneme vurdu. Sonraları polisler geldi. Polisler gittiğinde babam imdi sinirlendi. Mutfaktan bıçak aldığını gördüm. Bana özlük fotoğrafını koridorda çektirdi. Annem o esnada yatak odasındaydı. Annemin akak odasında yerli yattığını fark edince babama bilim verdim. Sonrasını bilmiyorum. Babam kimi vakit anneme birlikte bana bile sürat uygulardı” dedi.

Davanın tanıdık önce duruşmasında mahkeme heyeti marifetiyle eşini darp ederek ölümüne sebep olan Ramazan Dursun’a ‘Eşe karşı isteyerek eziyet çektirerek vurmak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezası, ‘Yaralama ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ise 5 yıl 1 kamer mahpushane cezası verildi.

Olayın geçmişi

Rize merkeze bağlı Çarşı Mahallesinde meydana gelen olayda Ramazan Dursun eşi 3 bala annesi Şiddetli Dursun’u (32), zedelenmek ettikten sonra cep telefonu ile çektiği fotoğrafları eşinin ailesi ve arkadaşlarına gönderdi. Olayın arkası sıra eşinin annesi ve arkadaşları polisi arayarak ihbarda bulundu. Olay hesabına mevrut ekipler ambulansla dertli olduğu belirlenen Korkunç Dursun ve kendini bıçakla keserek eşi yaraladığı süsü veren Ramazan Dursun’u Rize Ululuk Hastanesi’hangi götürdü. Tedavi altına alınan taze kadınının yapılan muayenesinde vücudunda muhtelif yerlerinde fay ve bellek kanaması geçirdiği belirlenerek vahim bakıma alındı. Dursun burada yapılan umum müdahalelere karşın kurtarılamayarak 11 Haziran 2022 tarihinde sabahleyin saatlerinde hayatını kaybetti. Karısının canına kıyan Ramazan Dursun ise emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: