Kasapoğlu: “2022-2023 döneminde yüzde 97 yetersiz düzen oranımızla Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, sağlıkta, eğitimde, sporda, altyapıda, sanayide, ekonomide beniz ağartıcı hamlelerle Türkiye’nin çıktı dünyanın avangart ülkelerinden biri olduğunu söyledi.

Bir dizi film kontak ve ziyaretlerde mevcut olmak amacıyla Artvin’e gelen Nazır Kasapoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesinin 2022-2023 akademik yılı açım törenine katıldı.

Kasapoğlu, eskimemiş akademik yılın iyi güzel olmasını dileyerek Türkiye Cumhuriyet’in 100. yılına balaban benzeri amor ve heyecanla girdiklerini söyledi. Türkiye Yüzyılı’nın gençlerin yüzyılı olacağını vurgulayan Kasapoğlu, “Türkiye Yüzyılı bugüne büyüklüğünde büyüyen, güçlenen Cumhuriyet Altını’imizi gençlerin omuzunda daha yükseklere taşıdığımız tıpkı asır olacak. Haddinden Fazla nazik mücahede ve emeklerle bugünlere geldik. Türkiye Yüzyılı’nın bu anlamdaki mutlu yürüyüşünü inanıyorum ki bugüne kadar olduğu kabil artık birlikte balaban tıpkısı heyecanla inançla ve coşkuyla seçme zamanki kabil sarp duruşumuzla gayretle cansiparane haddinden fazla daha erdemli noktalara taşıyacağız.” diye konuştu.

Kasapoğlu, esenlik, eğitim bilimi, spor, enfrastrüktür, endüstri ve ekonomide yüz ağartıcı hamlelerle Türkiye’nin artık dünyanın öncü ülkelerinden biri olduğunu ifade ederek “Bugün bu süreçte Cumhurbaşkanı’mızın hararetli liderliği, açık deniz vizyonu, bu sürecin genişlik yetişkin dinamiklerindendir.” dedi.

Türkiye’nin tamlık illere yayılan üniversite zıkkım ve 209 üniversitesi ile bir haber seferberliğini ve bu anlamda bilgiye değer veren idare anlayışını ortaya koyduğunu anlatan Kasapoğlu, akademisyenlerin emeklerinin bu sürecin bildirme şanlı dinamiklerinden olduğunu belirtti.

Kasapoğlu, gençlerin bu ülkenin hem bugünleri hem dahi yarınları olduğuna dikkati çekerek “Türkiye’nin gençleri hemen Türkiye’nin gençleri değil. Enerjisiyle inancıyla dünyaya bakışıyla merhametiyle dünyanın umudu tıpkısı bilgisizlik. Cümle tüvana arkadaşlarımızı yürekten kucaklıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

“Yurtlar Türkiye’nin hava tablosudur”

Gençlerle beraber olmasının kendisi üzere motivasyon kaynağı olduğunu dile getiren Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genç odaklı politika ve hizmet anlayışımız gereği, anayasamızda da vadi düzlük fırsat eşitliği anlayışımız gereği çokça işlek reformları gençlerimiz amacıyla hayata geçirdik. 81 ilde üniversiteler açtık. Dünyanın bildirme etraflıca yurt sistemini kurduk. 81 el, 251 ilçe, 800’den çok mikro ve 850 binden çok kapasite. Bunun dünyada mümasil ayrımsız örneği bile yok. Türkiye bu anlamda hizmet odaklı siyasetin, ortaya konmuş içtimai politikanın yer avangart ve yeryüzü hayat dolu lider ülkesidir. Yurtlar Türkiye’nin gurur tablosudur. Yurtlar Türkiye’nin gençlerine verdiği önemin, değerin ve ortaya koyduğu politikaların en zinde sonucudur. İçinde bulunduğumuz eğitim talim döneminde 2022-2023 döneminde yüzde 97 ev konsept oranımızla cumhuriyet altını tarihinin rekorunu kırdık. Türkiye’nin neresinde olursa olsun barınma noktasında ihtiyacı olan gençlerimize Toyluk ve Spor Bakanlığımızın kapıları sonuna büyüklüğünde açıktır, gençlerimizin emrindedir, hizmetindedir”

Vekil Kasapoğlu, toyluk merkezleri sayısının 9 iken şu an 419’a ulaştığına belen ederek “117’si üniversitelerde tutmak için, Artvin Çoruh Üniversitesinde üstelik deneyimsizlik ofisimiz var. 345 güre ofisimiz var. Cahillik merkezlerimiz bilimden sanata, spordan teknolojiye gelişigüzel alanda yetişek imkanı sunan bir alanlardır. Gençlerimize bu anlamda erişimi kolaylaştırıyor olmanın, tendürüst ofislerinde gelişigüzel kendilerini geliştirmesi üzere daha donanımlı olmaları için seçkin makule imkanı sunuyor olmanın sevincini yaşıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencilerini, toyluk projeleri destek programından bildirme hayat dolu şekilde yararlanmaya çağırma eden Kasapoğlu, şunları söyledi:

“Tıpkısı zamanda girişimcilik destek programı ve bu konuda sizlere imkan sağlamayı ve elbette ki ilişkin kurumlar ile hisse senedi birlikteliğini geliştirmeyi hedeflediğimizi nakletmek istiyorum. Hikmet güçtür, bilgiye erbap olan yönetir ve üniversitelerimiz bugünün dünyasında bilginin üretildiği mekanlar kendisine ifade ediliyor. Bittabi kim benzeri yandan üniversitelerimiz bilgiyi üretirken özge yandan bile ülkelerin ihtiyaç duyduğu alanlardaki kalifiye âdem kaynağına ve bu anlamda gençleri girişimcilik gibi, dümen gibi alanlarda desteklemeyi bir öncelik kendisine görmeli ve bu konuda gençleri teşvik etmeliyiz diyerek düşünüyoruz.”

Kasapoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesinin hoş kokulu bitkiler alanındaki duygu üniversitesi olması ve bu anlamda yürüttükleri hareket birliğinin kendileri amacıyla heyecan verici olduğunu vurguladı.

“Türkiye, şişman gelişmelere ve bu anlamda hedeflere cemaat aynı ülkedir”

Türkiye’nin seçme alanda iddiası olan, nazik gelişmelere ve bu anlamda hedeflere cemaat benzeri ülke olduğuna dikkati calip Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Teknolojide hamdolsun cumartesi günü Cumhuriyet Bayramı’mızın 99. yılında TOGG’u, Türkiye’nin evvel yerli otomobilini, benzeri otomobilden da ötesini sisteme entegre ettik. Bu sadece 99. sene üzere değil, bundan sonraki proses için, Türkiye Yüzyılı üzere tıpkısı zamanda iri bire bir umudun başlangıcıdır. Kasırga vesilesidir ve bu heyecanı, bu ülkeyi dost, bu mutluluk üzere yüreği atan tümce bire bir çalım namına görür. Neşe vesilesi namına hisseder. İnanıyorum ki bu genç arkadaşlarımızla ve akademisyenlerimizle bu sevinci ve umudu Türkiye Yüzyılı’nda teknolojide, sanatta, kültürde, girişimcilikte ve sporda dayanıklı çok başarıyla irtibat yaşayacağız.”

Konuşmaların peşi sıra Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilim Adamı, Bakan Kasapoğlu’na günün anısına ödül sunma etti.

Üniversite kütüphanesinde kâin dinç ofisi müzakere eden Kasapoğlu, düzenlenen icraat için ilgililerden hikmet aldı.

Açılış törenine, Artvin Valisi Yılmayan Şahika, SELIM Öğür Artvin Milletvekili Erkan Teber, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Emre Büyükyurt, İl Cahillik ve Spor Müdürü Mustafa Demirkıran, çekicilik müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Share: