Kayıp taze özlük imkanlarıyla köye döndü

Eskişehir’de meraya çıkan hayvanları bastırmak için gittikten sonra bire bir henüz bilim alınamayan ve bulunması amacıyla arama kurtarma çalışmaları başlatılan 25 yaşındaki şahsiyet, zat imkanlarıyla köye döndü.

Olay, geçmiş ahit Eskişehir’in Mihalıççık ilçesine sadık Obruk Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre 25 yaşındaki Yüksek Akkanat, akşam ezanı saatlerinde meradaki hayvanları karşılamaya çıktı. Kendisinden ayrıntılı süre selen alamayan yakınları durumu 112 ekiplerine bildirdi. Mevrut ihbar üstüne uyanık ve arama istirdat ekipleri harekete geçti. Köyün etrafındaki ormanlık alanda, 20 şahsiyet kol kontrol istirdat çalışması başlatılmıştı. Havanın kararmasıyla serencam sunulan taharri çalışmaları, bu sabah günün aydınlatılmasıyla gelişigüzel ekiplerin katılımıyla yine başladı.

Muhtarın ikametine geldi

Çalışmalar bitmeme ederken, zayi şahsın kişi imkanlarıyla muhtarın ikametine geldiği bilgisi makbuz. Bu çerçevede kontrol çalışmalarına serencam verilerek belirtilen ikamete geçildi. Kayıp şahsın umumi keyif durumunun dolgunca olduğu bildirilirken, haris ve yorgun olduğu anlaşıldı. Görüngü namına gelen keyif ekipleri hazırlık amaçlı şahsı araştırma etti. – ESKİŞEHİR

Share: