Kazdağları’nın eşsiz bağ bozumu güzellikleri sarhoş etti

Kazdağları’nın misilsiz sonbahar güzellikleri sarhoş etti

Kazdağları sonbahar renkleri ile gezginlerin ve ışık tutkunlarının ilgisini çekiyor

BALIKESİR – Balıkesir ve Çanakkale illeri beyninde tahril oluşturan ve sonbahar ile sonbahar renkleri ile bezenen Kazdağları gezginlerin ve ışık tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Endemik bitki türleri, kayınbirader, Göknar ve meşe ormanları ile sonbaharın hazan renklerini haiz Kazdağları yılın seçkin mevsiminde ayrımlı açılara ve renklere ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin aynı çokça yerinden fotoğraf tutkunları ve gezginler sonuç günlerde solgun tonun bilge olduğu bölgeye adeta atak ediyor. Kazdağları’nın eşsiz güz renkleri açıktan drone ile böyle görüntülendi.

Kazdağları’na ışık çekimi için gelen Okumuş Mutlu “Kazdağları Dalakyusu bölgesinin güz özelliğine taşıyan ağaçları ile bu arada dolay plana çıkması fotoğrafçıların ve gezgincilerin bundan sonra uğrak yeri olduğu tıpkı kayran. Sonbaharda Türkiye’nin birçok yerinden buraya güz karelerini fotoğraflamak için mevrut birçok fotoğrafçı ve gezici buraya bekliyoruz. Benim burada mevrut hep misafirlerden ve gezgincilerden bir tek ricam var. Toprak çokça insan akınına uğradığı üzere çöpler maalesef ihmal ediliyor. Mevrut herkesten bu hassasiyeti göstermelerini istiyorum.” dedi.

Share: