KEZ’ye çağrı: Ruslara ara sınav vermeyin

Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat’fecir beri cidal devam ederken Estonya ve Finlandiya’dan dikkat albenili ayrımsız huruç geldi. İsveç’le gelişigüzel Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla NATO’ya duhul çalışmalarını hızlandıran Finlandiya’nın Başbakanı Sanna Marin, şevket TV’si YLE’ye konuştu.

Marin, “Rusya’nın saldırıyı gerçekleştirip, Avrupa üzerinde bir çekişme başlattıktan sonradan Rusların hiçbir şey ham üzere alışılagelen bir şekilde yaşaması, Avrupa’evet gitmesi ve gezgin olması akıllıca değil” dedi.

Marin’den sonraları Estonya Başbakanı Kaja Kallas dahi açıklamalarda bulundu. Zatî Twitter hesabı üzerinden paylaşımda mevcut Kallas, “Avrupa’yı yaşamak tıpkısı ayrıcalık, benzeri eş hakları değil. Rusya ile turizmin hemencek bitirilmesi gerekiyor” dedi.

Rusya ile çizi paylaşan Estonya ve Finlandiya, Rusların ülfet etmesine alın olduğunu henüz evvel birlikte açıklamıştı. Rusya’dan hava marifetiyle DENIZ’ye girmeye yasak getirilirken bir nice Rus, karaca vasıtasıyla bu iki ülkeye geçtikten sonradan uçakla ayrıksı AB ülkelerine giriş yapabiliyor.

Rusya’ya şişman şok: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

Rusya’bile dövize müteveccih kısıtlamalar uzatıldı

 

Share: