Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Sosyal Ev Projesi’ Çağrısı: “Yine Ediyorum; Hazine Garantisi Ver. Destekleyeceğiz”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kullanılmamış toplumsal bölük projesine ilgili, “Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen birlikte ben de biliyoruz bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben, bu işin kudretli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle tıpkı projeye ihtiyacı var… Esasen ediyorum; Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz” dedi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni sosyal ev projesine ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabında yaptığı ve Reisicumhur Erdoğan’a seslendiği paylaşımda şunları kaydetti:

“Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz bir nice ildeki ihaleleri bozma oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ego de biliyoruz bu içtimai göz projesiyle amacını Erdoğan. Amma ben, bu işin liyakatli olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza aynı projeye ihtiyacı var. Siyasiler kendisine, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Gine ediyorum; Kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bire Bir rezalet henüz yaşansın istemiyoruz. Ha sen tekrar git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye alın çıktı’ haberi yaptır, sevgili değil. Kâfi ki bu aksiyon olsun.”

Share: