Kilis siyasa haberi: TDP Genel Başbuğ Yardımcısı Hatipağaoğlu, Kilis’te gazetecilerle buluştu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Komutan Yardımcısı Aziz Misyon Hatipağaoğlu, Kilis’te matbuat mensuplarıyla tıpkı araya geldi.

Hatipağaoğlu, partisinin el başkanlığında planlı programda, Kilis’te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kazançlı milliyetçilikle Türkiye’nin sorunlarını çözebileceğini savunan Hatipağaoğlu, “Ekonomik ulusalcılık almak Türkiye’nin illerimizin, bölgelerimizin, değerlerine, tarımına, ticaretine, sanayisine sahip geçmek ve elan da bereketli olmasını sağlamaktır.” dedi.

Türkiye üzere iri tıpkısı ülkenin iki inikat içine sıkışmasını kabullenemediklerini nâkil Hatipağaoğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye toplumu demokratik deneyimi olan bir toplumdur. Tığ bunun arayışı içerisindeyiz. Ama şurası da söylememiz geçişsiz: Türkiye Değiş Partisi olarak bizim yaklaşımımız yansız cumhurbaşkanı, hür karar ve tüvana parlamentodur. Bu asıl ilkelerle ortaya konulan ittifakların zarfında biz olmayı arzu ederiz. Bizim öncelikli ittifakımız vatandaşımızla, çiftçimizle, emekçimizle, işçimizle, memurumuzla, kadınlarımızla, çocuklarımızla ve gençlerimizle. Amma şayet deniyorsa kim müstakil geçerlilik, yansız cumhurbaşkanı, aktif divan ve Anayasanın ilk üç maddesi kesinlikle değişmeyecektir. Biz orada olmaya değme antlaşma hazırız.”

Hatipağaoğlu ve beraberindekiler elan sonra Cumhuriyet Caddesi’ndeki esnafı konuşma etti.

Share: