Kimyasal fabrikasından yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, dil kimyasalları üretilen fabrikada 2 saattir devam fail yangından yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı.

Pamukkale ilçesine sınırlı Kermen Mahallesi 348 Sokakta faaliyet gösteren kimyevi fabrikasında elan belirlenemeyen nedenle hararet daha çok. Vesait için rastgele makule kimyevi malzemenin üretildiği fabrikada başlayan yangının ihbar edilmesi konusunda bölgeye çok sayıda itfaiye aracı ekibi sevk edildi. Çokça sayıda ekiple müdahale edilen yangının söndürülmesi amacıyla pahal aynı engelleme yapılırken, fabrikada çalışanlar bodur sürede tahliye edildi.

Yangından yükselen dumanlar Denizli şehir merkezinin birçok yerinden görülebilirken, TOMA araçları birlikte sönüm çalışmalarına bindi verdi. Gökyüzünü kaplayan siyah dumanlar ve yanan fabrikadan yükselen alevler, açıktan dron ile görüntülendi.

Yangının başlangıcına tanık olan işçilerden Ramazan Koca Tahir, “Fabrikadan vesait amacıyla değme kalem kimyevi gereç üretiyoruz. Coşkunluk bizim çalışma olduğumuz bölümden başladı. Cuşuhuruş başladığı esnada o bölümde 20’ye mümasil gönül çalışıyorduk. bir anda parlama oldu, gerisini biz bile göremedik” dedi. – DENİZLİ

Share: