Kimyevi fabrikasından yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı

Kimyasal fabrikasından yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı

DENİZLİ – Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, çevirgeç kimyasalları üretilen fabrikada 2 saattir devam fail yangından yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı.

Pamukkale ilçesine bağlı Kale Mahallesi 348 Sokak’ta canlılık gösteren kimyevi fabrikasında elan belirlenemeyen nedenle yangın daha çok. Vesait üzere temas tip kimyasal malzemenin üretildiği fabrikadan başlayan yangının ihbar edilmesi üstüne bölgeye haddinden fazla sayıda itfaiye ekibi gönderme edildi. Çok sayıda ekiple müdahale edilen yangının söndürülmesi amacıyla dokunaklı bir müdahale yapılırken, fabrikada çalışanlar gelişmemiş sürede tahliye edildi.

Yangından yükselen dumanlar Denizli şehir merkezinin birçok yerinden görülebilirken, TOMA araçları dahi sönüm çalışmalarına destek verdi. Gökyüzünü kaplayan yağız dumanlar ve yanan fabrikadan yükselen alevler, havadan dron ile görüntülendi.

Yangının başlangıcına şahit olan işçilerden Ramazan Erkek Tahir, “Fabrikadan araçlar için değme soy kimyasal materyal üretiyoruz. Coşkunluk bizim faaliyet olduğumuz bölümden başladı. Cuşiş başladığı esnada o bölümde 20’ye mümasil hayat çalışıyorduk. bir anda köpürme oldu, gerisini biz birlikte göremedik” dedi.

Share: