Kırıkkale haberi! Mutlak Hususi: Mehmet Yüksek Çelebi’ye, Evcil Seçimleri Kaybedeceğini Görünce Abdullah Öcalan’a Kitap Yazdıranların Partisinde Başarılar Dilerim

ZEHRA DEĞİRMENCİ – SİBEL KAHRAMAN

CHP Ekip Başkanvekili Hür Hususi, AKP’ye katıldığını açıklanan Mutlak İzmir Saylav Mehmet Uca Çelebi’ye, “Vahdettin savunucularının partisinde, yerel seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a betik yazdıranların partisinde başarılar dilerim” dedi.

Bağımsız Milletvekili Özel, Mudanya Mütakeresi’nin 100. Yılı dolayısıyla planlı törenlere katılmak üzere bugün Bursa’evet geldi. Hususi, CHP Bursa İl Başkanlığı’na yaptığı ziyaretin peşi sıra parti müzesini gezdi. Özel, partisinin devlet başkanlığında matbuat toplantısı düzenledi. Özel, CHP Umumi Komutan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan ve Erkan Aydın’ın yanı sıra İl Başkanı İsmet Karaca ve kaza başkanlarının de katıldığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“BURSA’NIN HAKKINI ANKARA’DAN AHZETMEK LAZIM”

Özel, Bursa’nın hakkının yendiğini belirterek, “Bursa, bu kadar adalet ettiğini alamayan, Türkiye’ye veren, ama verdiği kadarını değil, hak ettiğinin haddinden fazla altında olanı alabilen ve hep emeği sömürülen ve nüfuz vasıtasıyla çokça ince yıldır görmezden gelinen bire bir memleket pozisyonunda. Çokça kıytırık benzeri değerlendirme var; Bursa, resmi idrak sıralamalarında beşinci tam ama Bursa’daki bütün büyük firmalar filhakika vergilerini İstanbul’daki büyük idrak dairesine ödüyorlar. Kurumsal vergi dairesine, eski adıyla Boğaziçi Rüşvet Dairesi, şimdiki Balaban Kurumlar Kazanç Dairesi’ne ödüyorlar. Türkiye’nin en haddinden fazla kazanç veren ikinci ili olduğu halde, esasta resmi rakamlarda üstelik beşinci ili olduğu halde yatırımlarda onuncu, on bir numara, on ikinci sıralarda yer alıyor Bursa her yıl. Bu açıdan tıpkı öğün Bursa basını, hangi düşün, hangi siyasi yönetimde olursa olsun bu meseleyi ana gündem düzenlemek lazım. Bursa’nın hakkını Ankara’dan ahzetmek lazım. Bunun üstünde kategorik ara vermek lazım. Burada, Bursa’nın bire bir evladı, Bursa’nın tıpkısı evladının eş adına iktidarımızda; mülk başkanımızın, umumi başbuğ yardımcımızın, milletvekillerimizin bulunduğu ayrımsız ortamda buradan Bursa’evet kortej veriyoruz. Bursa’nın yıllardır yenen hakkını Ankara’dan size teslim edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz” diye konuştu.

“BUGÜN GELDİKLERİ YERDE YASAKLARIN DANİSKASI VAR”

AKP’nin 20 sene önceki iktidara ‘3Y ile savaş’ diye niteleyerek geldiğini belirten Özel, “Siyasi muhataplarımız ne konuşuyor? Tıpkı tanesi iktidar olmaya gözünü dikmiş. İktidar olacak aynı partinin siyasi genel başkanı diyor ki ‘Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yokluğun, yoksulluğun olmadığı, Allah’ın izniyle olmayacağı aynı Türkiye’yi tığ nesir ederiz’ diyor. Bunu duyunca, geçkin müesses tıpkısı siyasi partiyi evet de detaylı süredir iktidarda sıfır birini düşünüyorsunuz. Bu meze, Recep Tayyip Erdoğan’a ilişik. Milletin gözünün içine baka baka bu sözleri söyledi. 20 yıldır iktidardalar. ve 20 geçmiş iktidara ‘3Y ile savaş’ diyerek geldi bunlar; yetersizlik, usulsüzlük ve yasaklarla. Zaman geldikleri yerde yasakların daniskası var. en üst sonuncusunu sıkı denetim yasasıyla getiriyorlar” dedi.

Özel, “Ne diyordu Süleyman Soylu? ‘Benzeri siyasal, Sedat Peker’den 10 bin dolar kazanç alıyor.’ ‘Siyasi deme, açık söyle’ dedik, ‘Mebus’ dedi. Hepimiz namına başvurduk. ‘Bu ahit değil’ dedi. Çıka çıka bire bir önceki devir milletvekilleri, şimdiki bulunan MKYK’üstelik bundan sonra” diye niteleyerek konuştu.

“MADEM BÖYLE BİR KAYGI VARDI, GENEL BAŞKAN’IMIZ DEDİ Kİ ‘GELİN BUNUN YASASINI ÇIKARALIM'”

Özel başörtüsü ile ilgilendiren olarak, “Genel Başbuğ’ımız, geçtiğimiz hafta, bilcümle tıpkısı yazın sonunda, kendisine ve bizlere yersiz aynı talebin gereğini yaptı. Bozuk oturup akla yatkın konuşalım. Bilcümle yaz Anadolu’yu gezdik… Bize söylenen, yetinme önderleri toplantısında şu; ‘Bıktık. Enflasyondan bıktık, işsizlikten bıktık, sahn pahalılığından bıktık. Bunları göndereceğiz ama bizi korkutuyorlar’. ‘Hangi yapıyorlar?’ ‘Efendim, CHP gelirse başörtüsünü yasaklar, başörtüsünü çıkarttırır.’ CHP, onların söylediği dönemde hangi iktidardaydı hangi de onların söylediği dönemde o şeyleri yapan tümen değildir. Amma CHP, bire bir külfet üstlendi. Madem böyle aynı ur vardı, Genel Başkanı’mız dedi ki ‘Gelin bunun yasasını çıkaralım. Ben samimiyetimi göstereyim’. Bu rüfeka, döndüler dediler kim ‘Temel’de zaten güvence var. Illet kanun olsun?’ Oysa Kanunuesasi’mızda ‘Basın hürdür, sansür edilemez’ yazıyor. Zer basın mensupları, ego sorayım, siz söylemeyin. Seçimden sonraları konuşuruz şen şen ama Türkiye’birlikte matbuat müstakil mü? Sansür edilemiyor mu? Almak ki Anayasa’dahi gâh şeylerin yazması, kanuni güvenceye, yani uygulamaya müteveccih kanuna bariyer değil. ‘Amma efendim kanun olmaz, ego oraya oy vermem’ ‘Bozukluk?’ ‘CHP önermiş.’ Zira Rize’deki, Ardahan’daki, Kayseri’birlikte, Konya’dahi, Edirne’dahi, Antalya’dahi, Urfa’birlikte benzeri endişeli AKP seçmeni varsa ‘Ha bak, CHP’nin kanunu geçti’ demesin diye ‘Gel Kanunuesasi yapalım, amma içine olmadık şeyler de tıkıştıralım’… Bugüne kadarki adisyon bu. Çok net söylüyoruz; bire bir fırsatçılığa, ayrımsız şeytanlığa ayakkabı bırakmayız” dedi.

“BURSA ŞEHİR HASTANESİ, ŞEHİR HASTANELERİ FİYASKOSUNUN DANİSKASIDIR”

Bağımsız Milletvekili Özel, ” Etlik Site Hastanesi’ni açmış, 6 bin sayrı hastaneye dökülmüş. Diyor kim ‘Önce açalım, sayımız arttıkça kadroları tamamlarız diyerek planladık’ diyor. Hastalanmış var, yeterince kimse namevcut. Onkoloji Hastanesi’ni kapatacaklardı. Tepkiler konusunda ‘Kalsın’ dediler. Bu sefer oraya yollayacakları esenlik çalışanlarını yollayamadılar. Personel namevcut. Yarısını yolluyorlar, amansız hastalık hastaları bakılamıyor. Bursa Kent Hastanesi, kent hastaneleri fiyaskosunun daniskasıdır. Hastalık? Dört lime şifahane kapattılar. Demincek diyor ya ‘Hiçbir şifahane kapatmayacağız’ diyerek Afiyet Bakanı. Bursa Site Hastanesi için doğumevini kapadılar mı? Yavru hastanesini kapadılar mı? Büyüklük hastanesini kapadılar mı? Ciğer hastanesini kapadılar mı? Kâffesi gitti. Nereye? Şehrin genişlik dışına” diye konuştu.

MEHMET ALİ ÇELEBİ’YE, VAHDETTİN SAVUNUCULARININ PARTİSİNDE, EVCIL SEÇİMLERİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRÜNCE ABDULLAH ÖCALAN’A BETIK YAZDIRANLARIN PARTİSİNDE BAŞARILAR DİLERİM”

Hususi, Özgür İzmir Saylav Mehmet Yüce Çelebi’nin AKP’ye katıldığını açıklamasına ilişik üstelik şunları söyledi:

“İzmir Mebus Mehmet Şanlı Çelebi, zaman AKP’ye katıldığını açıkladı, car etti. Hatırlayın; bu Mehmet Ali bire bir tümen değiştirince basın mensubu bana istifham sormuştu. Ben bile demiştim ki ‘Saray operasyonlarıyla CHP’nin önünü kesiyor’. O dönemde tepki gösterdiler, ‘Hangi saray operasyonu’ diye niteleyerek. Nereye geldik günün böylece? Hıyanet sana saray operasyonu. Çok dokunaklı. 3 aydır RTÜK’te tıpkı üyelik boş. Saylav sayısına göre dağıtılıyor. Düne kadarki sayılara göre o örgen İYİ Parti’ye düşüyor. Üç aydır RTÜK Başkanı olacak saray zebanisi, Meclis’e abece yazıp ‘Yeni RTÜK üyesini seçin’ demiyor. Dese İYİ Parti’ye gidecek. beraber birileri mezada isabet arıyor, ‘Acaba’ diyor ‘şöyle etine dolgun ayrımsız madde bulup bile partiye kazandırabilir miyim, tıpkısı RTÜK üyesi üzere’. O hesabın, o pazarlığının adı, bugün Mehmet Yüce Çelebi ergin ihvan. Erte yazıyı yazarlar RTÜK üyeliğine, masraf. Tıpkı RTÜK üyeliği için, alay malay uğraş ettiği, fariza yaptığı, kumpaslarla delik yattığı bazıları hayatını kaybeden arkadaşlarını bu süreçte satmıştır. Mehmet Şanlı Çelebi’ye, Vahdettin savunucularının partisinde, domestik seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a mektup yazdıranların partisinde başarılar dilerim.”

Share: