Kırıkkale’de 1324 kişiye sıhhi imdat eğitimi verildi

Kırıkkale İl Afiyet Müdürü Dr. Hedef Ağırtaş, 2021-2022 yılları içerisinde kentte 1324 kişiye sıhhi imdat eğitimi verildiğini bildirdi.

Ağırtaş, Dünya İlk Yardım Haset dolayısıyla yaptığı bağlanmış açıklamasında, hayatın gelişigüzel döneminde ve değme ortamda, ilçe ve hastalanma riskinin bulunduğunu belirtti.

Bu durumlarda müdahalede mevcut kişilerin ilk yardım eğitimi almış olmalarının, yaşamın sürdürülmesi, sakatlanmaların önlenmesi ve iyilik sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacağına dikkati çeken Ağırtaş, şunları kaydetti:

“Ülkemizde familya yahut hisse senedi içre meydana gelen ahval, gidiş geliş kazaları yahut katıksız afetler zımnında çok sayıda vatandaşımız yaşamını kaybetmekte ya birlikte alil kalmaktadır. Bu gibi durumlarda fenomen durumunda değme antlaşma bir sağlık görevlisi olamayacağı amacıyla olaydan etkilenen evet dahi ortamda mevcut kişilerin yapacakları sıhhi imdat uygulamaları önem taşımaktadır. Bu kapsamda, 2021-2022 yılları içerisinde 204 kişiye ilk yardım brifing eğitimi, 786 kişiye sertifikalı asıl sıhhi imdat eğitimi ve 334 kişiye ise ana sıhhi imdat güncelleme eğitimi gelmek amacıyla 1324 vatandaşımıza terbiye verilmiştir.”

Share: