KIRKLARELİ – İçişleri Bakanı Aristokrat Kırklareli’de değişik ziyaretlerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat,”Ati nesillerimizin önüne güçlü benzeri Türkiye, nazik bir Türkiye’yi, hep riskleri alarak bırakmak zorundayız” dedi.

AK Öğür Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Soylu, DOĞRU Tümen’nin Türkiye’ye iri hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’de büyük gelişim başardınız herkese rağmen, herhangi bir şeye karşın başardınız. Türkiye’dahi nazik bir bükülme oluşturdunuz. Dünyaya karşın, Türkiye’yi istemeyenlere karşın ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı bilcümle istikrarsızlıkların içerisine saplamak isteyenlere rağmen şişman bire bir inhina yaptınız.” dedi.

Eski Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Aristokrat, idamları gerçekleştirenlerin gelecek nesillere bile tasa ita amacı güttüklerini anlatım ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i idam edenler, hoppadak Menderes’i çekmek amacıyla idam etmediler. Hepimize ayrımsız mütalaa verdiler, ati nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Tanrı razı olsun 21. asrın yeniden itibaren bu ülkede büyük devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Şark Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta et kafalı hamle atmamakla, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına doğrulama olmamakla, 15 Temmuz darbesine ayan ellerinizle beraber savaşım etmenizle birlikte zaman Doğu Akdeniz’üstelik bugün Karadeniz’dahi kişi anlayışını ortaya koyan bir taraftan erke arayan, tıpkı taraftan gaz arayan, dünya ‘sen ne yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine rağmen ego bağımsız milletvekili ve bağımsız ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı arkalamak benim yer ana vazifemdir diye…”

2002 yılı başından itibaren DÜRÜST Parti ve bugün Topluluk İttifakı’yla bu arada Türkiye’ye hürriyet ve özgürlük bayrağının çekildiğini vurgulayan Soylu, “Bu ülkede yapılamayacak gelişigüzel şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri herhangi bir şeyi Cenabıhak’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, her 10 yılda benzeri çarpış yapıldığını ama Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

“Mahdut aynı iş değildi. Bu ülkede insanları ‘başı celi ve başı örtülü’ adına ayırdılar ve ‘bunu tıpkı daha bir araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize alın başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Cumhur Reisi imzasıyla, bu millete olan güvenciyle beraber Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz hangi olacak?’ diye sorarlardı. Sarih ve açık. Çünkü bu ülkede makine fethetmek isteyenin feleğini damarı bozuk çevirmişlerdi. Tayyare açmak isteyenin feleğini suratsız çevirmişlerdi. Hatırlamak isteyenin feleğini pahal çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten bağlı ayrımsız talih haline tebliğ etmek isteyenler olduğunu tamlayan Soylu, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten mecbur olacağız, Avrupa’ya göbekten merbut olacağız, onlar hangi emir verirlerse onu kelimesi kelimesine namına getireceğiz tıpkısı devlet modunda bizi görüyorlardı. Zaman velev kim büyükelçilerle masaya oturanlar esasen aynısını görüyorlar. Amma bu kurum zaman Halk İttifakı büyük ayrımsız inançla hep engelleri aşarak, şurası size izah etmek istiyorum, siz inhina gerçekleştirdiniz ve mazlum ve kıygın ülkelere dahi milletlerin bittabi kıvrılma gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan bilahare 2014 seçimlerinde teyit olsaydınız, 6-8 Ilk Teşrin olaylarından sonra konfirmasyon olsaydınız 7 Haziran’birlikte, teşrinisani seçimlerinde teslim olsaydınız, 15 Temmuz’dan sonradan teslim olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e kadar yıldırı koridorunu bugün kurmuşlardı. Bunu çok açık söylüyorum. Vakit Kaybetmeden bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını dahi hava alacaklardı ve tasdik olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Tığ çabucak PKK’yı yenmiş etmiyoruz, biz sadece FETÖ’yü yenik etmiyoruz, biz hemen iktisadi saldırıları bize tetikleyenleri yenik etmiyoruz yıllarca bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen yine söylüyorum göbekten onlara sınırlanmış olmamızı isteyen Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Topluluk İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları kullanılmamış onarıyoruz”

Misyonlarının yeni başladığını belirten Soylu, “Geçmişin verdiği hasarları yıpranmamış onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye elan mebzul yerlere getireceğine bel eden Aristokrat “Şimdi hoppadak bulunduğumuz çağın madun yapısını yapmadık, tıpkısı zamanda geçmişin açıklarını kapattık, benzeri zamanda 21. yüzyılın tamamının zir yapısını gerçekleştirdik. Demincek yeni başlıyoruz, akın etmek zamanı. Göreceksiniz DOĞRU Tümen ile Halk ittifakı ile MHP ile BBP ile anca aynı gezi ortaya koyacağız kim yemeden içmeden ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi alt dal edeceğiz ve insanlığa benzeri ülkenin dünyaya zahir müfit olduğunu bu arada göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün hoppadak bire bir seçme yılı olmadığını, Cumhuriyetin birinci asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Aristokrat, “Yani biz cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize tepeden aşağıya pus sallayanları, bizi kıytırık görenleri, adi görenleri ama ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üstünde durmasını sağladık.” dedi.

“Demin Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Ekim 2023’te hep birlikte gidiyoruz” diyen Soylu, “29 Teşrinievvel 2023’te kullanılmamış benzeri asrı yine bu nesille beraber Tanrı’ın izniyle alay malay yakalayacağız. Ama bu asırda ayrımsız geçmiş asırda yani gündeş asırda yaşadıklarımızı gelecek nesillerimize bırakmamamız lazım. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri tamamen kaldırmamız geçişsiz. ve bütün birlikte kaldırmamız geçişsiz. Bu okazyon önümüzdedir, bu okazyon heba etmememiz lazım. Onun amacıyla çok harıldamak çok hız yayımlamak ve çokça uğraşmak gerekir.” diyerek konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki bilcümle coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan dayanabilen çokça ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Ati nesillerimizin önüne etkili ayrımsız Türkiye, büyük ayrımsız Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak bırakmak zorundayız. Haddinden Fazla çalışmak zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “haddinden fazla çalışılması” gerektiğini anlatım fail Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde yavaş yavaş gelişigüzel yere gireceğiz. adım adım herkese anlatacağız, adım adım bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı evvel Türkiye’nin hangi hallere sokulması geçişsiz geldiğine müsaade etmediğimizi sorumluluk eğmediğimiz, belen bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Cins tip zorluklarla karşılaştığımızı amma masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, kat için talih amacıyla seçimde 3 modül fikir kabul etmek üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya devretme etmeye çalışanlara fırsat tanımadığımızı, bu ülkenin öz kaynakları ile beraber büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Budun İttifakı’na seçimlerde milletin yanıt vereceğini tabir eden Aristokrat, “Aynı taraftan FETÖ ile anlaşacaklar tıpkısı taraftan PKK ile anlaşacaklar, aynı taraftan cızık ötesinde teskereye hayır oyu verecekler, aynı taraftan bu ülkenin bilcümle aktöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine teslim olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Ulus bunların boyasını önümüzdeki seçimde tıpkısı şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek kel görünecek.” diye konuştu.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine dahi değinen Aristokrat, “Âdem Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilgin yok, zaman bilim adamı namevcut. Bire Bir da Sakaryalıların huzurunda söylüyor. Onlar biliyorlar seçkin şeyin hangi olduğunu, zahir olduğunu. Tıpkısı bile Türkiye Cumhuriyeti devletini hile etmeye bunlar bütün bu arada istekli oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize bakım değil, ‘ne televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete bakım konusunda ayrımsız uğraş ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi üzerine ayrımsız savaş ortaya koyuyorlar. Allah esirgesin Tanrı milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Gece – tarih çalışan, rastgele saniyeyi bu ülke amacıyla, bu insanlık amacıyla, ‘acaba hangi yapabilirim’ diye niteleyerek değerlendiren, rastgele nev saldırıya döş geren ve hep bu saldırılarla birlikte bu saldırıları mağlup etmeyi başaran, milletle beraber olan tıpkısı Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın sunu tüvana lideri şu zaman.” diyen Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milleti yanıltacak hiçbir adımı bugüne kadar atmadığını, emin ve etkili tıpkısı reis olduğunu sözlerine ekledi.

Soylu, daha sonradan Sorun Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını konuşma etti.Share: