Kırklareli’nden gelişmemiş güdük

Kırklareli’nde dikici ve besici brifing toplantıları sürüyor.

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğünce Üsküp Belediyesi Firez Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda, tarım ve hayvancılık alanındaki proje ve bağış desteklemeler anlatıldı.

İl Müdürü Mehmet Aksoy, konuşmasında, dikici ve besicilerin azık zincirinde kocaman benzeri halka olduğunu belirtti.

Kentte tarım ve hayvancılığı yetiştirmek üzere çalıştıklarını ifade eden Aksoy, bu alanda rastgele sene iri ayrımsız ivme yakalandığını kaydetti.

Bakanlığında teberru destekleri ve türlü projeler ile üreticileri teşvik ettiğini aktaran Aksoy, işlenmeyen yegâne aynı tarım arazisi kalmayana büyüklüğünde brifing toplantılarına devam edeceklerini söyledi.

Toplantıya, Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap ile Kırklareli Ekincilik ve Orman Müdürlüğü ofis müdürleri, fellah ve besiciler katıldı.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 3 köyde cümbüş kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet ve tamirat çalışmaları kapsamında şehir merkezine ilişkin Çağlayık köyü ile Lüleburgaz ilçesinin Ceylanköy ve Ataköy köyüne 12 Eylül Pazartesi haset bir müddet enerji verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler, Çağlayık köyünde 09.00-18.00, Ceylanköy ve Ataköy köylerinde ise 09.00-17.00 saatlerinde uygulanacak.

Share: